Kane and Lynch 2: Dog Days

Arda Gündüz 5.08.2010 - 15:40
Bu adamlar belayı seviyor
İki azılı suçlu bir araya gelirse, ortaya ne gibi sonuçlar çıkabileceğini yaklaşık 3 yıl önce görmüştük. Kane & Lynch, görsel olarak yeterli gözükmese de, en azından aksiyon konusunda bizi yarı yolda bırakmıyordu. Ana karakterimiz Kane ile birlikte, sağlam psikopat Lynch’in yaşadıklarına şahit olmuştuk. Kane & Lynch 2’de, ikili tekrar bir araya geliyor. Daha yapacakları çok iş var anlaşılan…

Psikopat ikili
Kane & Lynch 2: Dog Days, Çin’in en büyük kentlerinden Şanghay’da geçecek. Bu sefer ana karakterimiz Lynch olacak. Kendisi Şanghay’da bulunmaktadır ve bir gün Mr. Glazer isimli birinden görev alır. Tabii Lynch, eski dostunu unutmaz ve Kane’i de bilgilendirir. Kane, para kazanıp kızına daha iyi bakabilmek uğruna bu görevi kabul eder ve o da Şanghay’a gelir. Eski dostlar, başlarını yine büyük belalara sokacak ve onların en büyük yardımcısı biz olacağız.

Öncelikle grafikler üzerinde önemli geliştirmeler var. Hikâyenin geçtiği yer olan Şanghay, görkemli biçimde hazırlanıyor. Büyük gökdelenler ve insan kalabalığına rastlamak pek de sürpriz olmayacak. Bunun dışında, görsel ayrıntılara ve ışıklandırmalara önem veriliyor. Yapay zekâ da, ilkinin aksine daha gelişmiş biçimde karşımıza çıkacak ve oldukça taktiksel davranacak. Aksiyon sırasında daha dikkatli düşünmemiz gerekebilecek. Vurulduğumuz zaman, kaçıp acilen bir siper bulmaya çalışabilir, ya da son bir cesaretle düşmanın üstüne saldırabiliriz. Ancak bunun genelde ölümle sonuçlanması yüksek ihtimal. Aldığımız darbe sonucunda, ekranın buhulanması, ekrana sıçrayan kanlar ya da patlama efektlerinde yine ekranın sallanması gibi ayrıntılar olacak ve bu, o an yaşananları daha gerçekçi kılacak.

Kane and Lynch 2: Dog Days

Kane & Lynch 2: Dog Days, ilk yapımda olduğu gibi tekrar 3. şahıs görünümünden, omuz kamerasına yakın bir hizadan oynanacak. Yapımcıların belirttiklerine göre, bizi yaklaşık olarak 48 saatlik bir oynanış süresi bekliyor ki bu aslında son derece tatminkâr. Tabii co-operative’in dışında, split-screen şeklinde oynayabilme özelliğimiz de bulunacak. Multiplayer da unutulmamış. Fragile Alliance modu ile birlikte keyifli online kapışmalar mümkün olacak. Burada düşmanla mücadele etmenin dışında, kendi arkadaşlarımıza ihanet edebiliyor ve başımızı daha da belaya sokabiliyoruz. Bu, aksiyon oranını arttırmakla birlikte, ölme ihtimalimizi de arttıran bir etken olarak karşımıza çıkıyor.

Şanghay günlüğü
Henüz tam olarak bir bilgi verilmese de, kullanacağımız çeşitli silahlar olacak. Çevreye verecekleri etkiler de, görsel ayrıntılar arasında olacak. Özellikle patlama efektleri göze son derece hoş gözükecek. İzlediğimiz videolar da, grafiksel açıdan yapımın umut verdiğini gösteriyor. Kane & Lynch 2’nin piyasalarda olacağı Mayıs ayına kadar, son rötuşlar yapılacak ve oyunun grafikleri HD kalitesine varacaktır. Yapım, PC’nin yanında PS3 ve Xbox 360 için de geliştiriliyor.
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2024 14:49
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2022 12:14
hile pls
Kalan Karakter: 300 Gönder
Kane and Lynch 2: Dog Days
İlginizi Çekebilir