1/2

Kara Ekran #44: The King of Queens

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 4.02.2014 - 17:25
Krala yol açın, teslim etmesi gereken paketler var
Bu haftaki “Kara Ekran” bölümümüzde sizlere yine eskilerden bir sit-com dizisi tanıtacağız. Bu hafta bölümümüzün konuğu King of Queens.

Başrolünde en son Zookeeper, Here Comes the Boom, Grown Ups 2 filmlerinde gördüğümüz ve şu sıralarda devam filmi olan Mall Cop 2’nin yapımıyla uğraşan Kevin James yer alıyor. James’in yanında dizide karısı rolünü üstlenen ve 2003 yapımı Old School filmi haricinde genellikle dizilerde gördüğümüz Leah Remini ile dizinin en ağır topu olan, 1956’dan beridir pek çok film ve dizide bizlere sanatını sunan ve ünlü Hollywood’lu aktör Ben Stiller’ın da babası olan Jerry Stiller kayınpeder rölüyle karşımıza çıkıyor.

Kraliçelerin mekanında şişman bir kral
New York şehrinin beş ilçesinden (Manhattan, Brooklyn, Queens, The Bronx, Staten Island) birisi olan Queens’te geçen hikayemiz nisbeten yeni evli çiftimiz Doug ve Carrie Heffernan’ın bir anda hayatına giren (Carrie’nin babası) Arthur Spooner ile değişiminden doğan komik hikayeleri anlatıyor bizlere.

Doug ve Carrie birlikte yaşamanın keyfini sürerken Arthur’un ikinci karısı hayatını kaybeder. Lakin sorun bu değildir sorun Arthur’un bundan sonra Carrie’nin kardeşi Sara ile birlikte yaşayacak olmasıdır ki bu bir anlamda felaket demektir. Nitekim beklenen olay çok uzun sürmez ve Arthur daha ikinci gününde evini yakar. Bunun üzerine Sara’yla ikisi Doug ve Carrie’nin evine taşınarak bütün olayları başlatır.

Dizinin ilk bölümlerinde her ne kadar sıkça görsek de bir süre sonra Sara dizinin seyrek gözüken elemanı olarak karşımıza çıkar. Onun yerine baş 3 aktörün yanında Doug’ın liseden arkadaşları olan Deacon "Deac" John Palmer (Victor Williams), Spencer "Spence" Olchin (Patton Oswalt) ve Richard "Richie" Ianucchi ( Larry Romano)’yi daha sık görmeye başlarız. Fakat bunun yanında diziye ilk sezondan itibaren bölümlük ya da uzun süreli olarak Ray Romano (Everybody Loves Raymond), Lou Ferrigno gibi ünlü aktörlerin yanında Walter White karakteri ile tanıdığımız Bryan Cranston gibi yetenekli oyuncular gelip gidiyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×