Karikatürist Kaan Ertem hayatını kaybetti

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 8.06.2021 - 18:17
Erdener Abi, Öğreten Adam gibi köşeleri ile bilinen ve son olarak Leman çizerliği yapan karikatürist Kaan Ertem hayatını kaybetti

Karikatür dünyasından üzücü bir haber geldi ve birçok farklı mecrada çalışma şansı bulan karikatürist Kaan Ertem'in hayatını kaybettiği açıklandı. Kaleme aldığı tiplemelerin yanı sıra anlatım yönü de oldukça kuvvetli olan Ertem bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Hastalığa yenik düşen ünlü karikatürist 53 yaşında aramızdan ayrıldı.

Karikatürist Kaan Ertem hayatını kaybetti

Kariyerine Bulvar Gazetesi'nde yayınlanan ilk karikatürü ile başlayan Kaan Ertem daha sonra Limon, L-Manyak ve Leman gibi dergilerde çalıştı. Karikatürist 'in ölüm haberi de Leman dergisinin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıldı. Yapılan açıklamada "Arkadaşımız, canımız Kaan Ertem’i kaybettik. Ailesinin, sevenlerinin, okurlarının, mizah dünyasının başı sağ olsun. Yarın 14.00’te Küçükyalı Kabristanı'nda defnedilecek." ifadelerine yer verildi. Ünlü oyuncu şafak Sezer ise yine sosyal medya hesaplarından Ertem'in ölümü sonrası şu açıklamaya imza attı; "Uğurlar Olsun Kaan Ertem. Beni çok ağlattın. Dünyanın en güzel kalpli insanı, seni tanıdığıma çok mutluyum abim..." 

Karikatürist Kaan Ertem hayatını kaybetti

Erdener Abi, Öğreten Adam ve Zıçan Adam gibi tiplemeleri ile bilinen Kaan Ertem çizimlerinde daha çok toplumsal durumları ele alıyordu. karikatüristin aynı zamanda Dengeli Beslenme, Öğreten Adam ve Oğlu ve Erdener Abi isimli üç karikatür albümü de bulunuyor.

Ailesi, sevenleri ve okurlarına baş sağlığı diliyoruz.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2021 07:05
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2021 15:13
- Güle güle Erdener abi, huzur içinde yat.
- Olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2021 19:13
Çok üzüldüm....Işıklar içinde uyusun...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2021 10:19
severek okurdum, çok üzüldüm. sevenlerinin başı sağolsun...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Karikatürist Kaan Ertem hayatını kaybetti

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×