Kickstarter yeni ülkelere yelken açıyor

Kickstarter yeni ülkelere yelken açıyor

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 27.08.2013 - 11:03
Dünyanın bir ucundan diğer ucuna
Pek çok sektöre ve bireye büyük bir yardım kaynağı olan Kickstarter özellikle oyun sektöründe bugüne kadar oldukça fazla firmaya finansman bulmakta büyük yardımcı oldu. Türkiye'den de Nowhere Studios'un Monochroma oyunu için başvurduğu Kickstarter şu an için sadece Amerika ve İngiltere'de geçerli olan bir kuruluş ancak site büyümeyi sürdürüyor.

Kickstarter yeni ülkelere yelken açıyor
Son gelen haberlere göre sitenin yeni noktası Avustralya ve Yeni Zelanda olacakmış. Sydney ve Melbourne'de şubeler açacak olan site bunları 1 ve 2 Eylül tarihlerinde birer etkinlikle gerçekleştirecek. Lelend Rechis'in sunacağı etkinliklerde sitede gerçekleştirilen başarılı projelerden de bir derleme sunacak. Bunun yanında projelerin nasıl başarılı olacağı gibi farklı yararlı ipuçları da verecek.

2012 yılında video oyun sektörüne toplam 83 milyon dolarlık bir finansal sağlanmasına yardımcı olan Kickstarter zaman zaman Double Fine gibi hedefi 400,000 iken 3.3 miliyon dolar gibi katlarca fazlasını kazanan projelere de ev sahipliği yaptı.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.11.2020 20:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×