1/5

Killzone 2

Ertunga Gündüz
Ertunga Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Yeni bir efsane mi doğuyor?
İçinde bulunduğumuz şu günlerde tam sürüm incelemelerinin yapıldığı ve aldığı yüksek notlarla herkesin beklentilerini fazlasıyla karşılamayı başaran Killzone 2’nin (Kısaca KZ2), geçtiğimiz günlerde tüm PSN kullanıcılarına açık olan demosu yayınlandı. Tabii büyük bir heyecanla indirdiğimiz demo hevesimizi kursağımızda bıraktı da diyebiliriz. Çünkü yaklaşık 10 dakikalık bir oynama imkanı verilmişti ve açıkçası tam tadını almaya başlıyorken bitiyordu. Dolayısıyla kaseti başa sarmaktan başka çare kalmadığından, aynı demoyu defalarca oynamak zorunda kaldık. Peki “Bu kısa oynanış Killzone 2’nin o muhteşemliğini gösteriyor muydu?” derseniz, gelin onu yazımızın devamında açıklayalım.

Killzone 2
"Takım arkadaşlarımız bize çok yardımcı oluyorlar. Hatta bırakın, düşmanları onlar öldürsün siz izleyin."

Bir terslik var sanki!

Evet, demoyu açtığımda bir terslik vardı, bir şeyler eksik gibiydi. Bunu ilk oynayışımda anlayamadım, daha sonra PSN’deki arkadaşlarımdan biri mesaj atınca XMB’ye dönüp mesaja baktım, o sırada video kısmında sakladığım Killzone 2 videolarından biri gözüme çarptı. İşte o anda tersliğin ne olduğunu fark ettim. O tersliğin ismi de Corinth River’dı. Çünkü biz bu bölümü 1 sene öncesinden görmeye başlamıştık, hatta Guerrilla Games hemen hemen tüm oyun fuarlarında bu bölüm üzerinden tanıtımlar yaptı. Öylesine alışmıştık ki bölüme, demoyu açtığım anda sanki haftalardır oynuyormuşum gibi bir hisse kapıldım. Hiç bir şey yeni gelmiyordu, sanki eski bir oyunu oynuyormuşum gibi bir durum içindeydim. Kimlerin nereden gideceğini, nereden ne çıkacağını, kimin öleceğini, yolun nerede olduğunu, ne yapacağımı her şeyi biliyordum. Bana farklılık duygusunu bir türlü veremedi. Doğal olarak zaten kısa olan demoya bu duygu eşliğinde giriş yapmak zorunda kaldım.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×