Kinect XNA destekleyecek

Metin Çatalkafa
Metin Çatalkafa 24.11.2010 - 15:24
Microsoft, PC'ye göz kırpıyor.
Öncelikle XNA'nın ne olduğunu söyleyelim. XNA,Microsoft'un C# express ile kullanılmak üzere tasarladığı hem Windows hem de Xbox360 platformlarında çalışabilecek oyunlar kodlanabilen bedava "oyun yapım" kütüphanesidir. XNA ayrıca DirectX 9 kullanıyor.

Kinect XNA destekleyecek
Kinect proje yönetmeni Alex Kipman, gelecekte Kinect'in XNA'yı destekleyeceğini belirtti. PC üzerinde direkt Kinect destekli uygulamalar hazırlanabilecek. XNA, zaten PC ve Xbox 360 destekli olduğuna göre Kinect ve oyunlarının ileride PC'ye gelme ihtimali bu açıklama üzerine daha da artıyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2023 04:54
Kalan Karakter : 300 Gönder
Kinect XNA destekleyecek

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×