Kingdom Come: Deliverance'ın bütçesi sandığınızdan çok daha fazla

Kingdom Come: Deliverance'ın bütçesi sandığınızdan çok daha fazla

Furkan Güler
Furkan Güler 5.03.2018 - 11:30
Meğerse oyunun bütçesi Kickstarter'da gösterilen miktar kadar değilmiş.

Geride bıraktığımız Şubat ayında oyuncuların karşısına çıkan Kingdom Come: Deliverance, ayakları yere basan RYO sistemi ve senaryosu sayesinde kendini oyunculara oldukça sevdirmişti. Peki, gerçekçi oynanış dinamiklerinin yanında büyük ve detaylı açık dünyasının ne kadara mal olduğunu biliyor musunuz? Yaklaşık 2 yıl önce Kickstarter kampanyası olarak başlatılan oyunun bütçe hedefi 300,000 £ olarak belirlenmişti. Ancak daha sonrasında 1.5 milyon dolar bağış toplayan oyun, hedefini aşmış ve geliştiricisini oldukça memnun etmeyi başarmıştı. Bu başarının ardından ise yayıncı Deep Silver oyunun dağıtımını üslendiğini açıklamıştı.

Kingdom Come: Deliverance'ın bütçesinin 36 milyon dolar olduğu açıklandı

Şu anca THQ Nordic çatısı altında bulunan Deep Silver, ortaya çıkan yeni bir habere göre oyuna oldukça fazla yatırım yapmışa benziyor. Forbes'in, Çek Cumhuriyeti sürümünde paylaşılan bir yazıda oyunun 750 milyon Çek Korunası bütçeye sahip olduğu belirtildi. Dolar karşılığı 36 milyon olan bütçenin, böylelikle oldukça fazla olduğu ortaya çıktı. Daha öncesinde Detroit: Become Human'ın 35 milyon dolar bütçeye sahip olduğu ortaya çıkınca oyuncular oldukça şaşırmıştı. Ancak Kingdom Come: Deliverance'ın, Detroit: Become Human'ı geçmesi, artık kendisini AAA bir oyun yapıyor diyebiliriz.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2021 02:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2018 12:44
Leş optimizasyonunu tahmin etseydi takipçileri 1 dolar bile bağışlamazdı ona eminim. Yoksa oyun mekanikleri zorluğu tam istediğim tipte ama 7700k 32gb ram ve 1070 ile 1440p de high ayarda 60 göremiyorsam ve bu sadece bu oyunda oluyorsa saçmalıktır.
MK Okuru
MK Okuru 6.03.2018 10:02
oyun nvidia kartlarda sorunlu çalışıyor i5 3470 8gb ram amd asus r9 380x 4gb ekran kartıyla high de 45 50 fps alıyorum
Sandora
Sandora 5.03.2018 15:47
Açıkçası bu oyunda bir sürü bug ve optimizasyon sorunu olacağını başından beri biliyorduk.Zira bu tarz(açık dünya-rpg)oyunların neredeyse hiç biri sorunsuz şekilde çıkmamıştır.Ancak yapan firmanın ilgi seviyesine göre oyunun iyileştirme zamanı değişmektedir.Örnek vermem gerekirse Skyrim oyununda ki sıkıntıların giderilmesi 6 ay civarında sürmüştü ama Witcher 3 oyununda 40 gün civarındaydı.Sabırsız yorumlar veya hakaret etmek yerine en azından 2 ay gelecek güncellemeleri beklemeni tavsiye ederim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2018 19:15
Benim anlamadigim yapimcilar oyunu oynamiyor mu cikmadan?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2018 12:31
Furkan kardeşim, biliyorum eleştirileri kabul etmeyen birisin. Zira daha önceki eleştirilerimi dikkate almadığın gibi yorumlarımı da yayınlamadım. Ama, bunu okuyacak olursan biraz özen göster. Lütfen, bak kardeşim diyorum. "oldukça" ve "fazla" aynı manaya gelen kelimeler.

------------------------------------

Selamlar,

"Eleştirileri kabul etmiyorsun." eleştirinizi kabul etmiyorum keza bu yorumlara da sadece ben bakmıyorum. Yapıcı ve argo kelime barındırmayan her eleştiriyi gördüğümüzde onaylıyoruz. Yani belli başlı yorumlar onaylanmadıysa, sorumlusu sadece ben değilim :)

Ayrıca "oldukça fazla" kelime kalıbı, TDK sözlüklerine göre belirli bir nesnenin "olduğundan daha fazla" kalıbı ile eş anlamlı. Fakat yanlış biliyorsam bundan sonra dikkat etmeye çalışacağım.

- Furkan Güler
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2018 15:41
Oldukça fazla cümle içinde kullanılır yazım yanlışı değildir aynı şekilde çok fazla kalıbı da aynı kategori içerisindedir saygılar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×