Kingdom Hearts III, Xbox One'da bekleneni veremeyebilir

Furkan Güler
Furkan Güler 21.07.2017 - 16:42
Square Enix, Xbox One için yaptığı yatırımı geri almakta güçlük çekecek gibi
Metal Gear Solid serisinde olduğu gibi Kingdom Hearts markası da artık Xbox One platformlarına giriş yapacak. Ancak tahminlere göre 2018 yılında çıkacağı belli olan Kingdom Hearts 3, Xbox One konsolunda bekleneni veremeyebilir. Haliyle batı oyunlarını tercih eden Xbox kullanıcılarının, Kingdom Hearts markasına fazlasıyla ön yargılı yaklaştığını söyleyebiliriz.

Genel olarak JRYO'lar ile pek fazla arası olmayan batı kültürlü oyuncular, Japonya'dan çıkmış video oyunlara her zaman yan gözle bakıyorlar. Bu bakımdan her Japon menşeili video oyun yapımcıları, Xbox markasından haliyle kendilerini uzak bırakıyor.

Kingdom Hearts III, Xbox One'da bekleneni veremeyebilir
Ancak bu hususta suçu sadece Xbox kullanıcılarına atamayız. İlk baştan itibaren Japon oyun geliştiricilerinin tek tercihi PlayStation olduğundan, ortaya çıkan bu durum yüzünden her iki tarafın da suçu bulunuyor. Diğer bir yandan Kingdom Hearts 3'ün Xbox One'da başarısız olacağını, Square Enix'in JRYO'lar için Xbox markasını çok bekletmesine de bağlayabiliriz.

Bu arada başarılı serinin yönetmeni Tetsuya Nomura, Kingdom Hearts 3 Xbox One ve PlayStation 4 için çıkış yaptıktan sonra ilk oyunların HD sürümlerini Xbox One'a çıkartacağını da açıkladı. Hali hazırda Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX'in PlayStation 4'te bulunduğunu belirtelim.
Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2023 01:54
Kalan Karakter : 300 Gönder
CahilDüşmanı
CahilDüşmanı 22.07.2017 11:27
Geçmişte sırf Japonya içi satışla bile oyundan kar edebiliyordu firmalar. Öyle ki çoğu oyun Batı pazarına çıkmıyor, sadece Japonca dil desteği ile piyasaya çıkıyordu. Ama günümüzde yapım maliyetleri arttığından sadece ülke içi gelir ile yeterli karı elde etmek mümkün olmuyor.

Ben Sony'nin özel olarak kendi bünyesinde geliştirdiği bir JRPG bilmiyorum açıkçası "Uniquean".
Sandora
Sandora 22.07.2017 23:14
Aynı şekilde tek platform çıkan oyunlardan da istedikleri kârı elde edemiyorlar.Bu yüzden multiplatform daha cazip geliyor firmalara.O zamanda şöyle bir sıkıntı çıkıyor ortaya exc oyunlar olmadan konsollar nasıl satılacak.
Uniquean
Uniquean 22.07.2017 20:20
Aslinda ben oyle bir sey kastetmedim. Sony japon firmasi diye ve japonya'da da xbox satmiyor gibi bir sey o yuzden jrpg oyunlari in cogu iste mecburen playstation nintendo iste onun disinda ne varsa onda satiyordur heralde. Cok bilgim yok ahkam kesmem dogru olmaz , ben sadece xbox'da scalebound da yaptigi atilim gibi seyler yapabilir anlaminda soylemistim. Xbox japon pazari da guclu olmadigi icin ve bu tarz oyunlar da japonya da cok tuttugu icin oyle soyledim. Muhtemelen bende xbox markasinin basinda olsam abd ve avrupada daha cok satan bir konsoluma ozel bir jrpg cikartmalimiyim kar zarar hesabi yapardim. Yanlis anlasilmasin o yuzden.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Uniquean
Uniquean 21.07.2017 20:31
Hmmm yani aslında xbox markası tarafından da bu türün sevdirilme çabası yok gibi gelmiştir hep bana. Tamamen tarafsız yazıyorum. Xbox 'ı, ya da square enix i suclama gibi bir çabam yok ancak xbox markasının daha cok studyo ile calışması lazım ki bu tarz oyunları konsoluna cıkartarak sevidrebilsin. Aslında iptal ettikleri scalebound' ı çıkartmalarını isterdim. Tabi sony de japon firma ve orada daha cok jrpg tutuyor o da ayrı. Muhtemelen avrupa ve abd ile kıyaslayınca sony'de japonya da cok bu tarz da satış fazla yapıyordur.ancak mesela ben türü sevmememe rağmen bu oyun çıktıgında bir denemek istiyorum. Oyunun her iki platforma da çıkması iyi olacaktır yine de.
Uniquean
Uniquean 22.07.2017 20:22
Tesekkurler. Diger turlu bana cok anlamsiz geliyor zaten.
MK Okuru
MK Okuru 22.07.2017 01:21
Keşke herkes senin gibi kibarca diğer platformun kullanıcılarına hakaret etmeden eleştirebilse ve düşüncelerini ifade edebilse.
Kalan Karakter : 300 Gönder
curse
curse 22.07.2017 12:33
kingdom hearts sersisini oyunsuz kaldığım zamanlarda zamanında PS2 de oynamıştım.adını hatırlanıyorum ama sephirot vardı oyunda.Final Fantasy serisini çok severim ama bu oyun beni o zaman sarmamıştı pek.güzel gözüküyor.atmosferine lafım yok ama oynanış çok basit ve sıradan duruyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Kingdom Hearts III, Xbox One'da bekleneni veremeyebilir

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×