1/2

Kingdom Under Fire: The Crusaders

Alkan Adakaner
Alkan Adakaner 3.06.2010 - 12:31
Orta Dünya'nın mistik havasında geçen aksiyonu bol bir strateji...

Orta Dünya’nın en popüler savaşçıları: ejderhalar, elfler, orclar, barbarlar, aristokrat insanlar ve daha çeşit çeşit yaratıklardır. İnsanların geçmişe olan merakları gerek oyun, gerekse de film yapımcılarını bu konuda birçok çalışma yapmak zorunda bıraktı. Özellikle batı bu konuda önemli çalışmalarda bulundu; fakat uzak doğudaki çekik gözlü dostlarımız da bu konuyla oldukça ilgililer. Koreli, Phantagram adındaki yapımcı bir firma 2001 yılında PC için Kingdom Underfire: A War of Heroes adında bir strateji oyunu piyasaya çıkarmıştı; fakat bu oyun vasatın üzerine çıkamamıştı. Şimdi sadece Xbox için Microsoft'unda desteğini alarak bu ilk oyunun devamı niteliğini taşıyan Kingdom Underfire: Crusaders'i hazırlıyorlar. Bu defa herşey çok farklı olacak gibi; çünkü ilk versiyonu vasat olan Kingdom Underfire ikinci versiyonuyla büyük işler başaracak görünüyor.

Hikayeye değinecek olursak…

Kahramanların ikinci büyük savaşından bu yana 50 yıl geçmiş ve büyük savaşa neden olan Ancient Heart çoktan gitmişti. Her ne kadar Ancient Heart büyük savaştan sonra tanınan biri olmuştuysa da; zaman, insanları Ancient Heart’a (binlerce insanın ölümünden sorumlu tutan gizli güçlere) karşı yavaş yavaş unutkan ve pasif yapmaya başladı ve bu hikaye en sonunda çocuklar için basit bir gece masalına dönüştü. Bu sırada Bersia ülkesi savaştan sonra barış içerisinde gibi görünüyordu; fakat nasıl olduysa tarih yeniden tekerrür etmeye başladı. Bunun üzerine şeytanın kökünü kurutmak için Papal Ecclesia mahkemesi Ancient Heart’ı şeytan ilan eder ve birisini onu aforoz etmek için gönderme kararı alıyor. Bersia’da acımasız Orc’lar tarafından istila ediliyor çok geçmeden. Bu kötü duruma cevap olarak da Hironei’den, şeytan Vellond’lara savaş ilan ediyor ve Hexter’ı istila etmeye başlıyorlar. Daha sonra Ecclesia Holy Ground’u korumak için savaşa giriyor... Anlayacağınız konu ilk oyun ile fazlasıyla bağlantılı.

Özgürlük tehlikede, tek çare düşmana karşı korkusuzca savaşmak!

Orta Dünya’da ordu kahramanı olup, düşmanınızı yok etmeyi ya da ordu kontrol etmeyi hayal ediyorsanız Kingdom Under Fire: The Crusaders tam size göre. Oyuncular bu gerçek zamanlı 3D strateji oyununda güçlerini kontrol ederken aynı zamanda Orta Dünya’nın mistik havasını da yaşayabilecekler. Bununla beraber politik görüşler, rekabet ve kan davaları da gittikçe artınca, sürtüşmeler kaçınılmaz oluyor tabi ki. 

Birbirinin kuyusunu kazan iki farklı insan ırkı ve Dark Legionlar; ayrıca bunlara bağlı 4 alt ırktan 15 tür birlik. Oyuncular istedikleri ırkı, istedikleri ırkın içinden bir birliği veya da karakteri seçebilecekler. Eğer kendine çok güvenen lider ruhlu biriyseniz ordunun tamamını; lider olmak isteyen cesaretli biri iseniz küçük bir birliği; ya da tek başına savaşan bir savaşçı olmak istiyorsanız tek bir karakter seçebilirsiniz. Bunun yanında diğer ayrıntılardan da bahsedecek olursak; mesela bir piyade birliğiyle oyuna başladıktan sonra daha fazla güç kiralayabilir, edinebilir, ya da oyun ilerdedikçe kendinize daha özelleştirilmiş ve güçlü birlikler oluşturabilirsiniz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×