1/2

King's Bounty: Crossworlds

King's Bounty: Crossworlds

Anıl Kalkan
Anıl Kalkan 1.10.2010 - 15:05
Tam bir RPG-RTS harmanı
Platformlar PC
King's Bounty: Crossworlds
  • Yapımcı - Yayıncı Katauri Interactive - 1C
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Role Playing Game
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 80
Artılar Farklı bölümler, üniteler, campaing editor ve eşyalar,
Eksiler Önemli bir yenilik yok
King's Bounty serilerini RPG'lere aşina oyuncular hatırlayacaktır. Getirdiği sıra tabanlı oynanışla 90'lı yılların başına damgasını vuran bir yapımdı çünkü. Oldukça uzun süren sessizliğin ardından da seri yeniden canlandırılmıştı; Legend ve Armored Princess üyeleriyle. Anlayacağınız ismi eskilere dayanır King's Bounty'nin, hatta Commodore 64'e kadar... Geçtiğimiz günlerde ise Armored Princess için yeni bir ek paket çıktı; King's Bounty Crossworlds. Heroes, Disciples gibi serileri seven oyuncuları özellikle oynamaya davet ediyorum.

En başta belirtmekte fayda var, Crossworlds bir ek paket. Yani Armored Princess oyunun üzerine geliyor, Orc on the March adlı bir genişleme paketi ve Champions of the Arena ile Defender of the Crown adlı iki adet ayrı bölümden oluşuyor. Bu campaign'lerin her birinde ayrı karakterleri yönetiyoruz ve hepsinin oyuna getirdiği yenilikler bulunuyor. Ek olarak Crossworlds genişleme paketiyle birlikte oyunda King's Bounty Armored Princess için kullanabileceğiniz Campaign Editor de bulunuyor. Böylelikle kendi hikâyelerinizi, karakterlerinizi ve haritalarınızı oluşturabiliyorsunuz. Yeni oyunumuzda da yine seçebileceğimiz 3 Hero Class'ı mevcut; Warrior, Paladin ve Mage. Bu sınıflardan kısaca bahsetmek gerekirse Warrior gücünü kaba kuvvetten alırken "Leadership" gelişimi de diğer sınıflardan daha hızlı oluyor. Ayrıca pet kullanıp, güçlü saldırılar yapabiliyor. Paladin, Warrior ve Mage arasındaki bir sınıf. Kendi birliğindeki askerlere büyülerle heal yapabiliyorken, resurrection yeteneğine de sahip. Kısacası Paladin dengeli bir karakter olacaktır. Mage ise, büyüler yardımıyla daha uzaktaki düşman birimlerine saldırılar yapabiliyor, oynamayı sevenler için iyi bir sınıf bu da. Aslında az çok RPG oynamış herkes bu karakterleri bilir, o yüzden fazla da detaya girmiyorum.

King's Bounty: Crossworlds
Karakterimizi yaratıp oyuna girmeden önce zorluk seviyesi ve amblem de seçmemiz isteniyor. Amblemin oyunun gidişatına etkisi yok, sadece sancak olarak kullanılıyor. Zorluk seviyeleri ise, haliyle düşmanın gücüne, altına ve benzeri yönlere etki ediyor. Savaşlar, Heroes serilerine benzer şekilde sıra tabanlı olarak oynanıyor. Stratejinizi iyi belirlememeniz halinde yenilmeniz çok kolaylaşacaktır. Belirli bir miktar altın karşılığı yolda karşınıza çıkan paralı askerleri de ekibinize dahil edebiliyorsunuz veya belirli NPC'lerden item, asker vb. alabiliyorsunuz. Hero karakteriniz gayet güçlü, ama yanına mutlaka destek gerekiyor, çünkü oldukça çeşitli düşmanlarınız var. Kazandığımız tecrube puanları sonunda seviye atlıyoruz ve bize stat point konusunda seçenekler sunuluyor. Karakter gelişimimizi bu şekilde yapıyoruz. Ayrıca büyü kitapları yardımıyla da yeni büyüler, yetenekler öğreniliyor. Pet kullanabildiğimizden de bahsetmiştim, evet oldukça kullanışlı olan bu yaratıklar da bizim gibi seviye atlayarak gelişiyor. Onların da farklı farklı yetenekleri bulunuyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×