Kingston, DDR5 belleklerde Intel onayını alan ilk 3.parti tedarikçi oldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 7.10.2021 - 11:17
Intel Platformlarıyla Uyumlu 16GB ve 32GB DDR5 UDIMM bellekler çok yakında raflardaki yerini almaya başlayacak.

Kingston, yakında çıkacak olan DDR5 UDIMM'lerinin Intel Platform Doğrulaması aldığını duyurdu. Bu gelişme, Kingston DDR5 bellek çözümleri ile DDR5 kullanan Intel platformları arasındaki uyumluluğu doğrulamada ilk ve tartışmasız önemli bir kilometre taşı anlamına geliyor.

Kingston, DDR5 belleklerde Intel onayını alan ilk 3.parti tedarikçi oldu

Kingston'ın giriş niteliğindeki DDR5 bellek portföyü; gelecek yıl piyasaya sürülecek olan DDR5 tabanlı platformları destekleyen yüksek performanslı, düşük ile yüksek kapasiteli ve çoklu form faktörlü çözümler serisinin ilki olacak. Kingston, yeni nesil DDR belleği geliştirmesinin ardından, platformun lansmanını desteklemek için sektörün önde gelen anakart üreticilerine ve teknoloji ortaklarına 10 binden fazla DDR5 UDIMM örneği sağlıyor. Bölece Kingston; iş ortaklarını erkenden destekleyerek başarılı bir ürün lansmanı için üzerine düşeni yapıyor.

Kingston, DDR5 belleklerde Intel onayını alan ilk 3.parti tedarikçi oldu

Otuz yılı aşkın süredir müşterilerin sistemlerine güç sağlamak için tercih ettikleri bellek markası olan Kingston 2 gün önce, analiz firması TrendForce’un gelirlerine göre yaptığı son sıralamaya göre dünyanın en iyi üçüncü parti DRAM modülü tedarikçisi olarak sıralandığını da duyurmuştu. Bu sıralama, şirketin en üst sırada yer aldığı 18. yılını işaret ediyor ve Kingston’ın pazardaki lider şirket konumunu da sağlamlaştırıyor. Ufukta yer alan yeni platformların piyasaya sürülmesiyle birlikte Kingston, önümüzdeki yıllarda; performans, veri bütünlüğü, yoğunluk ve ölçeklenebilirlik geliştirmeleri içeren bir dizi DDR5 bellek modülünü pazara sunmaya hazırlanıyor.

Kingston DRAM İş Birimi Başkan Yardımcısı Yo Chen şöyle konuştu: “En yeni DDR5 portföyümüzü ortaya çıkarmak için sabırsızlanıyoruz ve yaklaşan lansmanı gerçekleştirmek için önemli yatırımlar yaptık. Üretim altyapımızı en yeni DDR5 platformları ile geliştirmek için küresel bir eksiklik sırasında bile bileşenlerin erken tedarik ederek, yüksek hacimli talebi destekleyebilir hale geldik. İş ortağı seviyesinden son kullanıcıya kadar Kingston Is With You prensibimizle yeni nesil bellekte liderliği ele geçirmek için buradayız.”

Kingston DDR5 UDIMM’ler

           Numara                                                  Kapasite ve Özellikler

  • KVR48U40BS8-16                                                         16GB DDR5-4800 UDIMM 1Rx8 1.1V
  • KVR48U40BD8-32                                                         32GB DDR5-4800 UDIMM 2Rx8 1.1V
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 16.10.2021 04:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.10.2021 19:52
Hey gidi hey 16mb-32mb ramlerden, gb olanlarına geldik.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Kingston, DDR5 belleklerde Intel onayını alan ilk 3.parti tedarikçi oldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×