Klasik Flashback, Dreamcast'e portlandı

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 7.08.2017 - 17:40
Retro oyun topluluğu, halen yeni portlarla bizi şaşırtmaya devam ediyor.
1993'te Mega Drive / Genesis konsollarına çıkan iki boyutlu macera oyunu, platforming ve puzzle türlerini birleştiren efsanevi yapımlardan biridir. Prince of Persia ile aynı mekaniklere sahip olan yapım, Prince of Persia'dan sonra çıktığı için daha gelişmiş ve esnek olarak sayılıyordu. Ayriyetten Super Nintendo Entertainment System için de bulunan Flashback, diğer adıyla Flashback: Quest for the Identity, 2013 senesinde Remake ile tekrar piyasaya sürülmüştü.

Fakat bazıları klasik versiyonu o kadar fazla seviyor ki, Flashback'i yeniden kurup Dreamcast'e portlamayı başardılar. Fransız yapımcı JoshProd'un sayesinde oyun, şimdi ön siparişte bulunuyor. Çıkışı ise Eylül ayının sonlarına doğru olması planlanıyor. Yayımcının 30 ile 35 Euro arasında bir fiyat biçmesini göz önünde bulundurmak lazım. Oyunu silip tekrar baştan yapan kişi, özel Dreamcast CD kutuları ile beraber kutuya göre ayarlanmış özel basım kitapçıkları ile beraberinde gönderiyor.

Klasik Flashback, Dreamcast'e portlandı
Yani kısacası ağır koleksiyoner ve eski konsollara ait yeni oyunların meraklısı iseniz, Flashback: Quest for the Identity, Dreamcast için portlanmış bulunmakta.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2021 11:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2017 14:44
Benim için varsa yoksa CONTRA. Ne zaman bir ATARI oyunu görsem aklım CONTRA'ya ve 90'lara gider , güzel zamanlardı. İnsanlar daha çok insana benziyordu. Şimdi yürüyen cep teline dönüştüler...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2017 20:40
Ahhh ahhh ilk önce another world ü yapmışlardı Amiga zamanı sonra bu oyun çıkmıştı...Ozamanlar şu oyundaki animasyonlar için çıldırıyorduk.Helal olsun adamlara be o senede böyle oyunlar yapmak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.08.2017 19:02
Amiga ve PC'ye de çıktığını ekleyeyim. Harika bir oyundur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Klasik Flashback, Dreamcast'e portlandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×