Knight Contract

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Mitoloji'den Orta Çağ'a
Knights Contract'la ilgili araştırmalarımı yapmaya, videosunu izleyerek başladım. İlk izlenimime göre, stil olarak God of War'a çok benzeyen bir yapım ile karşı karşıya olabiliriz. Karşımıza çıkan envai çeşit yaratığı, değişik kombolar ile yok edip ilerliyorduk. Görsel efektler de göze son derece güzel gözüküyordu ve buradaki efektlerde de bir God of War havası seziliyor. Birbirlerine çok benzerlik göstermelerinin bizim için çok da bir sakıncası yok aslında. Oradan bazı özellikler baz alıp, üzerine kendine has özellikleri de eklediği zaman Knights Contract, severek oynanılabilecek bir yapım olacağının sinyallerini veriyor.

Kılıçlar elimizde

Kendimizi Orta Çağ Almanya'sında buluyoruz. Heinrich isimli bir büyücü avcısı, büyücü Gretchen'i cezalandırıyor ve bundan sonra Gretchen, bir kızın vücuduna hükmetmeye başlıyor. Sonrasında, bir doktorun çalışmalarıyla birlikte yepyeni bir şeytani oluşum meydana geliyor ve saldırgan yaratıklar ortaya çıkıyor. Bunun üzerine Gretchen, Heinrich'ten yardım istiyor ve tüm bu şeytani oluşumu yok etmek için beraber mücadele etmeye başlıyor. Knights Contract, 3. Şahıs görünümünden oynanacak. Ana karakterimiz Heinrich'in yanında, yapay zekâ tarafından kontrol edilen Gretchen de bize maceramız boyunca eşlik edecek. Onun saldırı ve savunma büyülerinden yararlanabilecek, ayrıca ikisinin saldırılarını da birleştirerek kombolar meydan getirebileceğiz. Yeri geldiğinde ona kendi komutlarımızı verebilme şansımız da olacak. Hafif, ağır ve özel ataklarımız olacak ve bunlarla birlikte bizi kanlı canlı bir yapımın beklediğini kestirebilmek hiç de zor değil. Bu özellikleriyle de God of War'a göz kırpmaya devam ediyor.

Knight Contract


Büyüler cebimizde

Aynı anda 4 özel güç taşıyabileceksiniz. Yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi de Gretchen'i korumak olacak. Biz ölümsüz olarak isimlendiriliyoruz, ancak büyücü olmasına rağmen Gretchen'in saldırılara açık bir yapısı olacak. Bu yüzden tek gözümüz mutlaka onda olmalı. Sürekli aksiyon ve dövüş halinde olacağız, ancak bazı yerlerde platform ile bulmaca öğeleri devreye girecek. Grafiksel olarak ayrıntılara önem verildiğini söyleyebiliriz. Bize Orta Çağ havasını yaşatacağa benziyor. Çevre detayları ve binaların yapımı, ayrıca parça efektleri de videoda görüldüğü kadarıyla göze oldukça hoş gelecek biçimde tasarlanıyor.

Şu anki haliyle God of War'un Orta Çağ tasfiri gibi bir hava veriyor olsa da, aslında kendine has bazı özellikleri de bünyesinde barındıracağa benziyor. İki karakterin aynı anda yönetilmesi ve çeşitli komboları hep beraber yapabilmek, Knights Contract'a orijinallik katabilir. Tabii ilerleyen zamanlarda daha birçok özellik eklenecektir, zira yapım 2011 yılı içerisinde bizlerle birlikte olacak ve PS3'ün yanında Xbox 360 için de piyasalara sürülecek.
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 8.12.2022 09:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
Knight Contract

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×