1/2

Knight Online: Moradon

Knight Online: Moradon

Murat Oktay
Murat Oktay 3.06.2010 - 12:31
Gökhan Kazar'la, Knight Online: Moradon üstüne konuştuk.
Online oyunlara karşı biraz olsun bile ilginiz varsa, mutlaka Knight Online ismini bir yerlerden duymuşsunuzdur. Ülkemizde oldukça popüler olan oyunun, yapımcısı ve Türkiye sorumlusu Gökhan Kazar ile bir fenomen haline gelen Knight Online hakkında konuştuk. Knight Online nereye gidiyor, ülkemize özel sürprizleri nelerdir ve daha birçok merak edilen sorunun yanıtı aşağıdaki satırlarda…

EGM: Önceki röportajlarınızda grafiklerin geliştirileceğini okuduk, hangi noktalarda çeşitli gelişimler yapacaksınız ve DX10 kullanmayı planlıyor musunuz?

Gökhan Kazar: Knight Online’ın grafiklerini geliştirmeyi istediğimiz doğru ancak bu konu üzerinde çalışırken göze almamız gereken birçok unsur var. Mesela Knight Online’ın bu kadar popüler ve başarılı olmasında, oyunun düşük sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyması büyük bir rol oynuyor. Hemen hemen tüm PC’lerde kolaylıkla çalışan bir oyunda yapacağımız değişiklikler gerçekçi, mantıklı ve tüm oyuncularımız tarafından benimsenebilmeli. Biz bu doğrultuda ilerleyerek, herkesin memnun kalacağı şekilde Knight Online güncellemeleri yayınlamaya devam etmeyi amaçlıyoruz.

EGM: Moradon eklentisiyle beraber, hangi değişiklikleri göreceğiz?

GK: Moradon: The Resurrection ile oyuna birçok yenilik getirdik! Moradon şehri baştan inşa edildi ve muhteşem bir hal aldı. 35. level’a kadar Karus ve El Morad ırkından tüm oyuncuların ortak yurdu olan şehirde artık, devasa avlanma alanları yer alıyor. Oyundaki klan sistemi bastan aşağı değiştirildi ve rekabet iyice kızıştı. Knight Online’ın en basarılı özelliği olan PvP sistemini geliştirmek üzere yeni Dungeon’lar, savaş alanları ve yüzlerce kişinin ayni anda yer alabileceği Border Defense War eklendi. Bunlar ve daha sayamayacağımız birçok yenilik hakkında ayrıntılı bilgiyi web sitemizde Türkçe olarak yayınladık. Knight Online fanatiklerinin ve meraklıların bir göz atmasını tavsiye ederim.

EGM: Oyunda yeni pet eklentileri görecek miyiz?

GK: Ekledik bile! Oyuncularımızdan gelen fikirlere çok değer verdiğimizi eski röportajlarımızda defalarca söylemiştik ve yeni pet sistemiyle bunu bir kez daha kanıtlamış olduk.

EGM: Knight Online için ileride bir konsol macerası olacak mı?

GK: Konsol sistemlerinin her gecen gün yaygınlaştığını ve daha çok önem kazandığını görmemek imkansız. Su an için kesin bir planımız olmasa da ileride mutlaka değerlendirmeyi düşündüğümüz fırsatlardan biri diyebilirim.

EGM: Türkiye’deki Türk oyuncular için yeni bir server açmayı planlıyor musunuz?

GK: MMO’ların oyunculara sunduğu en büyük unsurlardan biri, oyunda zamanla gelişen topluluk kültürüdür. Knight Online sunucuları her gün onlarca ülkeden, binlerce kişinin akınına uğruyor. Burada dostluklar kuruluyor, başka hiç bir yerde tanışma fırsatı olmayan insanlar birbirlerini tanıyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×