Kojima Productions bağımsız kalmaya devam edecek

Emir Özkayalar
Emir Özkayalar 15.04.2022 - 10:11
Hideo Konima sosyal medyadan yaptığı açıklama ile 'Kojima Productions bağımsız kalmaya devam edecek' mesajının altını bir kez daha çizdi.

Kojima Productions bağımsız kalıyor. Yakın zamanda Sony Interactive Entertainment tarafından hazırlanan bir afiş ve bu afişin farklı platformlarda yayınlanması akıllara bazı soruları getirmişti. Afişte Sony Interactive Entertainment’ın birinci parti stüdyolarının geliştirdiği oyunlar yer almaktaydı. Ancak afişte Death Stranding oldukça göze çarpmakta çünkü Kojima Productions bilindiği üzere Sony Interactive Entertainment çatısı altında bulunmamakta.  

Kojima Productions bağımsız kalmaya devam edecek 

Kojima Productions bağımsız kalmaya devam edecek

2015 senesinde Konami ile aralarında geçen tatsızlıklar neticesinde kurulan bağımsız şirket, geliştirecekleri yeni oyun için Sony Interactive Entertainment ile anlaşmıştı. 2019 senesinde piyasaya sürülen Death Stranding, konsol tarafında yalnızca Playstation’a özel olarak çıkışını gerçekleştirmişti. Sony ile Kojima’nın birlikteliği burudan başlamıştı ancak son zamanlarda bazı söylentiler ortaya atıldı.

Geçtiğimiz gün öğlen 1 civarlarında Hideo Kojima, resmi twitter hesabında Sony Interactive Entertainment’ın afişini paylaştı. Bu paylaşım Kojima Productions’ın Sony tarafından satın alındığı haberlerini daha da alevlendirdi. Bu söylentilerin hemen ardından Kojima, olayları açıklığa kavuşturan bir tweet paylaştı. Tweet’te;

“Bazı yanlış çıkarımlar yapıldığını görüyorum, ancak Kojima Productions geçmişte olduğu gibi halen bağımsızlığını sürdürmekte ve sürdürmeye devam edecektir.”

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 7.06.2023 05:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2022 15:59
silent hill hadi gel artık z kuşağı bilmez seni
BİZİM İÇİN GELLLLLL
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2022 20:44
Sen kendin z kuşağısın kardeşim. Konami nin oyununu sürekli kojima haberlerine yazmandan belli. Silent Hill serisinin kojima ile hiç bir bağlantısı yok çünkü.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Kojima Productions bağımsız kalmaya devam edecek

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×