Konami, Silent Hills'i resmi olarak iptal ettiğini duyurdu!

Çağlar Avcıl 28.04.2015 - 10:21
Üzücü ama gerçek...
Uzun zamandır merakla beklenen, demosu P.T ile bile çok geniş bir kitleye ulaşan ve herkesi korkudan yerinden sıçratan Silent Hills projesi Konami tarafından resmi olarak iptal edildi. Pan'ın Labirenti ve Hellboy filmlerinden tanıdığımız Guillermo del Toro ve Metal Gear Solid serisinin babası Hideo Kojima iş birliğiyle geliştirilecek olan ünlü korku oyunu ne yazık ki yıllarca aradan sonra aramıza dönmekten vazgeçti. Korku türüne yeni bir soluk getirerek belki de türde bir kırılma yaşatacak kadar iddialı olan bu oyunda Norman Reedus da baş karakterlerden birini canlandıracaktı.

Konami, Silent Hills'i resmi olarak iptal ettiğini duyurdu!
Dün del Toro Twitter adresinden "oyunun gerçekleşmeyeceği"ni bildirmişti. Bugün Konami'den gelen resmi açıklama Silent Hills projesinin resmi olarak iptalini duyurdu. Konami Kotaku'ya yaptığı açıklamada, "Konami kendisini yeni Silent Hill projelerine adamıştı ancak henüz gelişim aşamasında bulunan Guillermo del Toro tarafından geliştirilen ve Norman Reedus'un da oynayacağı 'Silent Hills' projesi devam etmeyecek. İleriki açıklamalar için bizi izlemeye devam edin" ifadelerini kullandı.

Ayrıca oyunun demosu P.T bu ay sonunda Playstation Store'dan kaldırılacak. Eğer Silent Hills projesine ait ilk ve son parçayı oynamak ve saklamak isterseniz elinizi çabuk tutmanızı öneririz.
Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 17.06.2024 01:56
Kalan Karakter: 300 Gönder
NoMercy
NoMercy 17.06.2015 00:10
Gerçekten hüzün verici bir haber bende baya geç öğrendim bunu ama çok üzüldüm.Bu oyun çıkarılmalıydı.Korku oyunları kategorisinde devrim yapması bekleniyordu.Eğer çıkarılsaydı zaten oyuna büyük bir ilgi vardı outlastı tahttan indirebilirdi diye düşünüyorum.
Kalan Karakter: 300 Gönder
Konami, Silent Hills'i resmi olarak iptal ettiğini duyurdu!
İlginizi Çekebilir