Konami yeni Silent Hill dedikodularını yalanladı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 25.03.2020 - 13:21
Yeni Silent Hill dedikoduları ortaya çıksa da Konami'den bu konuda bir yalanlama geldi. En azından Konami'nin Amerika'daki PR sorumlusunun bundan haberi yokmuş.

Oyuncuların uzun süredir özlemini çektiği yeni Silent Hill oyunu ile ilgili bu sıralar önemli dedikodular ve iddialar ortaya çıktı. hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Sony'nin Konami'den önemli IP'lerini almaya çalıştığına dair bir dedikodu çıkmıştı. Bu iddialarda Sony'nin Silent Hill başta olmak üzere Metal gear Solid gibi markaları da almak istediği ve PS5 özel olarak bu oyunları piyasaya sürmek istediği belirtilmişti. Bu konuyla birlikte yeni Silent Hill yapım dedikodularına da resmi ağızdan ilk yalanlama geldi.

Konami yeni Silent Hill dedikodularını yalanladı

Konami'nin Amerika'daki PR çalışmalarını yürüten ekip yeni Silent Hill dedikodularının asılsız olduğunu dile getirdi. "Tüm söylentilerin ve ortaya atılan iddiaların farkındayız. Hayranlarımızın duymak istemeyecekleri bir yanıt olduğunu biliyoruz ama tüm bu iddiaların doğru olmadığını söyleyebiliriz." ifadesi ile böyle bir durumun henüz söz konusu olmadığı belirtilmiş.

Konami yeni Silent Hill dedikodularını yalanladı

Diğer taraftan yine de Silent Hill için uzak da olsa bir umut ışığı var. Yine aynı temsilciye göre Konami, bu kapıyı henüz kapatmış değil. Konuyla ilgili "Silent Hill markasına kapıyı tamamen kapattığımızı söylemiyoruz, sadece belirtildiği gibi bir durum söz konusu değil" ifadelerinde bulunulmuş.

Hideo Kojima ile Konami ayrılığı öncesi bildiğiniz gibi ünlü yapımcı Silent Hills projesini duyurmuştu. fakat yaşanan büyük olaylardan sonra bu projenin rafa kalktığını görmüştük. Tüm bu yaşananlardan sonra Silent Hill umutlarımız ise iyice sönmeye başladı. Umarız Konami'nin Japonya ayağı, yani merkezi herkesten gizledikleri bir proje üzerinde çalışıyordur. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 18.09.2021 17:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.03.2020 17:46
bence sony - ye lisansları versinler çunki konami ekonomik krizde ve pes ve fifa rekabetinde ea ye mağlup oldu bu mgs silent hill ve kesilvenya lisanslarıda o kadar ucuz değil bu yuzden ben konaminin ceosu olsaydim bu lisanslari sonye verip konamiyi ekonomik krizden kurtarirdim
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2020 22:29
Ekonomik krizde mi? Konaminin hangi iş kolu krizde? Fitness salonları mı? İnşaat şirketleri mi? Kumar salonları mı? Pachinko makineleri mi Yoksa oyun bölümü mü?
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2020 20:51
kumar arcade makineleriyle parayı kırdılar sonradan,hatta şuanki karları kuruluş tarihinin en fazlası.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Phoenixboy
Phoenixboy 27.03.2020 11:55
Yabancı basında..şöyle bir haber var. Konami ne kadar inkar etsede. Bu bilgiyi sızdıranlar kaynaklarının sağlam olduğunu iddaa ediyorlar. Durum oyle ise u dedikodunun gercek olup olmadıgını zaman gösterecek
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2020 11:44
Konami bu yeni gelin triplerini bi otoparka parkette öyle konuşalım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.03.2020 19:12
aman hemen yalanlayın. burnu havada firma KONAMİ. neyin havasındasın hacım?
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2020 09:34
Satmak zorunda değil. Sen neyin havasındasın acaba??
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.03.2020 20:17
bu da half life 3 gibi oldu :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
Konami yeni Silent Hill dedikodularını yalanladı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×