1/3

Konsollar! Birleşin!

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 6.09.2011 - 11:00
Blizzard ve Valve'ın ilginç isteği ne?
Dünyanın en büyük iki PC oyun stüdyosu, Sony, Nintendo ve Microsoft'un konsolları arasındaki engelleri kaldırmasını istiyor.

Valve'ın ve Blizzard'ın kurucularından Gabe Newell ve Frank Pearce, konsollar arasındaki çevrimiçi birleşimin endüstri için yenilikçi bir adım olacağı görüşünde.

Konsollar! Birleşin!
Pearce oyuncuların platformdan bağımsız olarak birleşmiş bir çevrimiçi topluluk oluşturması idealini savunduğunu söylüyor. Newell ise endüstrinin interneti daha iyi yapmaktansa müşterileri internetten uzak tutmanın yollarını araması gerektiğini savunuyor.

Özellikle bu konuda son dönemde Facebook ve iOS'un birleşmesi bunun en güzel örneklerinden. Bunun nedeni olarak da  geliştiricilerin Wii ve Xbox 360 gibi kapalı online platformlardan mobil ve sosyal tarafa geçmesi olarak görülüyor.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×