Korku oyunu Call of Cthulhu'nun kapak tasarımı ortaya çıktı

Korku oyunu Call of Cthulhu'nun kapak tasarımı ortaya çıktı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 30.04.2018 - 11:18
Oyunun resmi çıkış tarihi henüz belli değil

Blood Bowl ve Styx: Master of Shadows gibi oyunlardan tanıdığımız Cyanide Studio'nun geliştirdiği, Focus Interactive'in dağıtımcılığını yapacağı, korku, gerilim oyunu Call of Cthulhu'nun, PlayStation 4 ve XboxOne  kutu kapak tasarımı ortaya çıktı.

Cthuhlu mit'ine yeni bir bakış

H.P Lovecraft'ın kült eseri Call of Cthulhu'dan (Kutulunun Çağrısı) esinlenen oyunda Edward Pierce adındaki tecrübeli bir dedektifi kontrol ediyoruz. Boston Massachusetts yakınlarındaki Darkwather adasında bir malikanede yaşayan Hawkings ailesinin, trajedik ölümünü araştıracağımız oyun, 1920'lerin Amerikasında geçiyor.Tamamen  gizemli ve karanlık bir temaya hakim oyunda, araştırma ve Rpg elementleri de oldukça ön planda olacak. Çıkış tarihi henüz paylaşılmayan oyunun, bu yıl içinde çıkması bekleniyor.  Call of Cthulhu PlayStation 4, XboxOne ve Pc için geliştiriliyor.

Korku gerilim edebiyatının ustası H.P Lovecraft' Cthulu mit'ini yaratmış, Cthulhu evreni, Lovecraft'ın ölümünden sonra, yıllar içinde pek çok filme, diziye, kitaba ve oyuna esin kaynağı olmuştu. 24 Ekim 2005'te çıkan Call of Cthulhu Dark Corners of The Earth de, H.P Lovecraft'ın yarattığı evreni oldukça iyi yansıtması ile oldukça beğeni toplamıştı.

Korku oyunu Call of Cthulhu'nun kapak tasarımı ortaya çıktı
Korku oyunu Call of Cthulhu'nun kapak tasarımı ortaya çıktı
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2021 05:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.04.2018 14:51
Dinamikleri 2005 deki ile benzer olsa bile yeter.
MK Okuru
MK Okuru 1.05.2018 01:30
aynen ya o harika bir oyundu tek kelimeyle
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×