Kristal Piksel 2017’de finalistler belli oldu!

Kristal Piksel 2017’de finalistler belli oldu!

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 4.12.2017 - 15:43
Kristal Piksel Ödülleri için sona yaklaşıldı

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ TEKNOKENT ATOM işbirliğiyle düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri töreni, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında 8 Aralık’ta İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak. Türkiye’deki oyun geliştiricilerinin çalışmalarını takdir etmek ve Türkiye’de daha fazla oyun geliştirilmesini teşvik etmek için 2012 yılından beri düzenlenen ödül töreninde bu yıl 24 oyun finale kalmayı başardı.

En İyi Oyunlar Yarışıyor

Bu yıl GIST’in (Gaming İstanbul) organizasyon sponsoru olduğu Kristal Piksel, ülkemizdeki oyun geliştiricilerinin sektörde ve toplumda daha iyi tanınmasına yardımcı olarak sektörün büyümesine katkı yapıyor. Kristal Piksel 2017’ye PC, mobil, konsol ve VR platformlarında ve pek çok farklı türde 53 oyunun geliştiricileri başvurdu.

Kristal Piksel 2017’de finalistler belli oldu!

Kristal Piksel ile hem sektörün gelişimine katkıda bulunmayı hem de oyun geliştirme konusunda farkındalığı artırmayı hedeflediklerini belirten Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erkin, “En büyük ihtiyacı nitelikli insan kaynağı olan sektörümüzde, geliştiricilerin sektöre olan aidiyet ve inançlarının artması oldukça önemli. Kristal Piksel bu anlamda önemli bir motivasyon kaynağı. Başarıların herkesin huzurunda takdir edilmesi, sektöre ilişkin negatif algının değişmesi, oyun stüdyolarının ve geliştiricilerin yeni ve başarılı işler yapmalarına uygun bir zemin oluşturuyor.” dedi.

Ödül sponsorları tarafından sağlanan ödüllere ek olarak Kristal Piksel’de jüri tarafından “Yılın Oyunu” seçilen oyun, Casual Connect Europe kapsamında düzenlenen Indie Prize yarışmasına ön elemeyi atlayarak doğrudan katılacak. Oyunun geliştiricileri de etkinlik için GIST sponsorluğunda iki adet “all-access pass” bilet ve etkinlik boyunca ücretsiz konaklama kazanacak.

Oyun sektörünün ve akademinin seçkin isimlerinden oluşan jürinin başkanlığını ODTÜ TEKNOKENT ATOM Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Emek Kepenek yapıyor. Jüride Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Elif Sürer, Bahçeşehir Üniversitesi Digital Oyun Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Güven Çatak, Hacettepe Üni. Bilgisayar ve Öğretim Tekn. Eğitimi Böl. Başkan Yard. Prof. Dr. Hakan Tüzün, Hacettepe Üni. Uyg. Mat. Anblm. Dalı, Bilg. Grafiği Anblm. Dalı Bşk. Prof. Dr. Haşmet Gürçay, Turkcell – Paycell Gaming Ürün Yöneticisi Abdullah Gökçe, Digitoy Games Kurucu Ortağı Can Erçelebi, IMECE Studios Deneyim Geliştirme Uzmanı Gürcan Serbest, Infosfer Kurucu Ortağı Hakan Yüksel,Peak Games Mobil Oyun Geliştirme Takım Lideri İlkin Balkanay, Merlin'in Kazanı Kurucusu Murat Oktay, Mayadem Dijital Eğitim ve Eğlence Kurumsal İletişim Direktörü Sinan Akkol ve Panteon Kurucu Ortağı Ufuk Şahin bulunuyor.

GIST ve Vardiya İletişim Danışmanlığı tarafından organize edilen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri’nin ödül sponsorları GIST, ASUS ve Sony Playstation oldu. İletişim sponsorluğunu setipr’ın yaptığı törenin basın sponsorluğunu Merlin’in Kazanı ve Oyungezer üstlendi.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2021 18:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2017 09:15
10 tane oyun kendi arasında çekişiyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2017 17:25
"En İyi Ciddi Oyun" of be ödüle bak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×