L.A. Noire büyük bir çalışmanın sonucu

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 2.02.2011 - 11:22
Oyunun arka planından kısa kısa
Merakla beklenen sıradaki Rockstar oyunu L.A. Noire'ın yapımcı firması Team Bondi, oyunun karanlıkta kalan yönlerini biraz biraz açmaya başladı.

Bildiğiniz gibi L.A. Noire'in trajik hikâyesi 1940'ların Los Angeles’ında geçiyor. Yapım tasarımcısı Simon Wood, oyun için gerekli olan tüm gerekli materyali nasıl topladıklarını anlattı.

L.A. Noire büyük bir çalışmanın sonucu
"Üretim için kutsal diyebileceğimiz kitaplar (Production Bible) hazırladık. Bu kitapların içerisinde kat planları, materyaller, kıyafetler, grafik ve işaret sistemleri, ışık detayları ve oyun içerisindeki mekanları oluşturmamız için gerekli olan diğer bütün görüntü referansları bulunuyor. Bunlardan şu anda 140 tane bulunuyor.”

Los Angeles'a seyahat eden ekip bölgenin fotoğrafını çekip, şehrin filmlerde en çok gözüken binası olan Barclay Oteli'nin detaylarını inceledi.

Wood konu hakkında "Otelin her santimetre karesinin fotoğrafını çekti" dedi.

Oyunda geçen 140 mekan her bir karakter için teker terek oluşturuldu. Ayrıca firma Hollywood’un en büyük kostüm şirketinden yüzlerce kostüm alarak 3D insan modellemesi de yaptı.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2023 21:33
Kalan Karakter : 300 Gönder
L.A. Noire büyük bir çalışmanın sonucu

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×