Lady Dimitrescu tasarlanırken kimlerden ilham alındı?

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 11.02.2021 - 15:15
Capcom dizayn ekibi yaptıkları söyleşide son Lady Dimitrescu karakterinin nasıl ortaya çıktığına dair bazı açıklamalarda bulunmuş.

Ana serinin 8. oyunu olan Resident Evil Village için son dönemde en çok konuşulan konuların başında Lady Dimitrescu isimli karakter geliyor. 2.9 metrelik boyu ile internetin yeni fenomen karakterlerinden biri haline gelen Lady Dimitrescu için Capcom dizayn ekibinden yeni açıklamalar geldi. IGN ile söyleşi yapan ekip bu karakteri oluştururken nelerden ilham aldıklarını da bu açıklamalarında dile getirmiş.

Capcom, Lady Dimitrescu karakterine olan ilgiye şaşırmış

Resident Evil Village sanat yönetmeni olan Tomonori Takano oyunun teması ve bu karakter ile ilgili şu sözlere yer vermiş. "Oyunun planlanma aşamasında büyük bir kale ve vampir teması üzerinde karar kıldık. Bu kararla birlikte vampirlerin çeşitli popüler eğlence araçlarında tasvir edildiği şekliyle sınırlı kalmak istemedik" diyen Takano, vampir temasının nasıl ortaya çıktığına değinmiş.

Lady Dimitrescu'nun genel tasarım itibari ile gerçekten de klasik bir vampire benzemediğini şimdiden söyleyebiliriz. Zaten oyunda mutasyon geçireceğine de kesin gözüyle bakılıyor. Yine de solgun teni ve parlak sarı gözleri ile bu karakterin 1920'li yılların Doğu Avrupa'daki bir şatodan çıkmış gibi görünmesi istenmiş. Takano bu karakter için çizdiği ilk konsept tasarımında Lady Dimitrescu'yu kapıdan eğilerek geçerken tasvir etmiş. O çizim aynı zamanda oyunun Maiden isimli demosundaki sahnenin de ilham kaynağı olmuş.

Karakterin tasarımında Japon korku hikayelerinde yer alan Hashaku-Sama ve Adams Ailesi'nden Morticia Addams karakterlerinden referans alınmış. bu karakterler dışında Lady Dimitrescu'ya ilham veren bir diğer isim ise Elizabeth Báthory olmuş. Kanlı Kontes olarak da bilinen Báthory, işlediği cinayetlerin yanı sıra katıldığı ayinlerle de 16. yüzyılda adı geçen isimlerden birisi olmuştu. 

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2021 22:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.02.2021 09:59
Abla da karpuz gibi maşallah maşallah :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.02.2021 18:55
Bu ablaya öyle modlar yapılacak ki ne siz sorun ne ben söyleyeyim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.02.2021 15:00
Ben buna kıyamicam öldürmek istemiyorum çok heybetli taş gibi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.02.2021 12:00
Romanya da geçiyor galiba oyun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.02.2021 11:46
Romen kız arkadaşım vardı kesin ondan ilham almışlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Lady Dimitrescu tasarlanırken kimlerden ilham alındı?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×