Last of Us Part 2, Playstation Store'dan kaldırıldı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 7.04.2020 - 12:30
Geçtiğimiz günlerde erteleme haberi gelen The Last of Us Part 2, Playstation Store sayfasından kaldırıldığı gibi dileyene ön sipariş ücretleri de geri ödeniyor.

The Last of Us Part 2 ertelenme haberi ile bir kez daha gündeme oturmuş durumda. COVID-19, yani Koronavirüs Salgını sebebiyle bildiğiniz gibi birçok oyun, dizi ve filmin bu salgından etkilendiğini görmüştük. Nitekim Sony geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve The Last of Us Part 2'nin ertelendiğini duyurmuştu. Erteleme nedeni olarak ise salgının durumu ile birlikte lojistik problemler gösterilmişti. İşte bu erteleme haberlerinden sonra oyunun Playstation Store sayfasından kaldırıldığı da ortaya çıktı.

The Last of Us Part 2, Playstation Store'dan kaldırıldı

Henüz çıkış tarihi belli olmayan The Last of Us Part 2 satışlarını durdurma kararı alan Sony, oyunu mağaza sayfasından kaldırdığı gibi ön sipariş yapan kullanıcılara da geri ödeme imkanı sunduklarını açıkladı. yani yapılan bu ertelemeden memnun olmayan oyun severler, diledikleri takdirde paralarını geri alabilecekler. Bu geri ödeme sisteminin otomatik olarak gerçekleşeceğini belirten Sony, oyunu ön siparişle alan tüm oyunculara konu ile ilgili bilgilendirmenin önümüzdeki günlerde yapılacağını da belirtmiş

The Last of Us Part 2 ile birlikte Iron Man VR için de benzer bir durum söz konusu. Bu oyuna da iade imkanını sunan Sony, tıpkı The Last of Us Part 2'de olduğu gibi Iron man VR'ı da mağazadan kaldırmış durumda. Oyunun ertelenmesi ile ilgili bir açıklama yapan Naughty Dog, sadece dijital çıkarma gibi bir durumun söz konusu olamayacağını belirtmişti.

Last of Us Part 2, Playstation Store'dan kaldırıldı

Tabi gelen erteleme ve alınan bu kararlar sonrası bazı kullanıcılar The Last of Us Part 2'nin Playstation 5'e kaydırılabileceğini de düşünüyor. Hatta Sony'nin bu ertelemeyi bilerek yaptığını düşünen oyuncuların sayısı da oldukça fazla. Şahsi fikrim ise böyle bir durumun sadece Playstation 5 özelinde olmayacağı. Ben The Last of Us Part 2'nin bir geçiş oyunu olduğunu düşünüyorum. Yani oyunu biraz gecikmeli de olsa hem PS4'te hem de PS5'te göreceğiz.

Yorumlar 21
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 18:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.05.2020 15:50
16 nisanda sony mesaj göndermişti.ücreti iade edildi diye mayıs 24 olmasına rağmen iade olmadı.playstation türkiye 5-21 günde iade edileceğini inceleme başlatmışlar.ancak bu kezde oyun 19 haziranda çıkacak dendi anlayamadım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.04.2020 15:58
Abi oyun iyiydi
MK Okuru
MK Okuru 12.04.2020 17:26
Atma ziyaaa oyun daha çıkmadı nasıl iyidi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.04.2020 17:25
Oyunları cd olarak alan var mı ya çoğunluk dijital almıyor mu? Öyle olmasa bile sürse piyasaya dijital olarak alan alsa Sony yine paranın .... koysa sonra bu virüs muhabbeti bitince de kutulu versiyonu çıkarsa olmuyor muydu? En çok oyun oynanan bu karantina döneminde niye iptal ederler anlamam
Kalan Karakter : 300 Gönder
classlord23
classlord23 7.04.2020 18:29
Oyunu bitiremediler coronoda bahane oldu.
Days gone dada ayni sorun olmustu. Onuda iptal edeceklerdi , son anda cikarmaya karar verdiler ve fiyasko oldu. Sanirim artik seneryo yazmada sorun yasiyor sony oyun ekibi. Onceki oyunlarda citayi yukselttikleri icin ortalama bir oyun basarisiz sayiliyor.
MK Okuru
MK Okuru 10.04.2020 17:19
doğru diyorsun "seneryo" en son yazılıyor zaten oyun tam çıkmadan önce
Luke Skywalker
Luke Skywalker 8.04.2020 13:40
Peki diyelim ki şu anda oyunu çıkarıyorlar, CD'li satış nasıl yapacaklar? İlk gün yamasını ve diğer yamaları evden yazarak mı yayınlayacaklar?
MK Okuru
MK Okuru 8.04.2020 03:21
Sony oyun ekibi ne demek? Öyle bir topluluk var da biz mi bilmiyoruz? Her stüdyo kendi oyununu, kendi hikayesini yazıyor. Sony oyun ekibi ne?
MK Okuru
MK Okuru 7.04.2020 19:24
“Senaryo” yazmayı bilmeyen adam Sony’nin senaryo ekibini eleştiriyor. Türkiye’ye hoşgeldiniz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.04.2020 11:56
Ticari gözle bakıldığında çok normal.Oyun belki kutulandı bile. şuan piyasaya sürülse binlerce kutulu oyunu çöpe atmış olurlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Last of Us Part 2, Playstation Store'dan kaldırıldı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×