League of Legends Akshan duyuruldu. Akshan yetenekleri ve özellikleri

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 7.07.2021 - 17:58
Kancası ve madrabaz yeteneği ile dikkat çeken League of Legends yeni şampiyon Akshan, vadinin en farklı karakterlerinden biri olabilir.

Ülkemizde de oldukça popüler olan league of Legends için yeni şampiyon Akshan duyuruldu. 22 Temmuz'da vadiye inecek olan yeni şampiyon aynı zamanda Wild Rift dahil olmak üzere Riot Games'in diğer oyunlarında da boy göstermeye başlayacak. Şampiyon yetenekleri, tanıtım videosu ve konuyla ilgili yayınlanan bilgiler ise şu şekilde;

League of Legends yeni şampiyon Akshan duyuruldu

Efendisiz Muhafız Akshan, Kutsal yadigar silahıyla birlikte atılarak Afet’e karşı savaşta yerini alıp, düşmanlarının peşinden giderek savaşta düşen takım arkadaşlarının intikamını alıyor!

 Akshan çıkış tarihleri ise şu şekilde: 

 • Legends of Runeterra: 14 Temmuz
 • Teamfight Tactics: 21 Temmuz
 • League of Legends (Siber Pop Akshan kostümüyle birlikte): 22 Temmuz
 • League of Legends: Wild Rift: 27 Temmuz 

"Her şey alın yazısı değil. Bazı şeyleri elinle yazman gerekir."

League of Legends Akshan duyuruldu. Akshan yetenekleri ve özellikleri

Akshan yetenekleri

Pasif - Kirli Dövüş

 • Akshan'ın isabet eden her üçüncü saldırısı ya da hasar veren yeteneği anlık fiziksel hasar verir. Eğer hedef bir şampiyonsa Akshan ayrıca bir kalkan kazanır.
 • Akshan saldırdıktan sonra, daha az fiziksel hasar veren ikinci bir saldırı daha yapar. İkinci atış, diğer normal saldırılar gibi iptal edilebilir. Eğer Akshan ikinci atışını iptal ederse anlık bir hareket hızı artışı kazanır.

Q - İntikam Bumerangı

 • Akshan fiziksel hasar veren ve isabet ettiği rakipleri açığa çıkaran bir bumerang fırlatır. Bumerangın menzili, isabet ettiği her rakiple birlikte artar. Rakipler bumerang hem giderken hem de dönerken olmak üzere birer kez isabet alabilir.

W - Görünmez Muhafız

 • Pasif: Rakip şampiyonlar Akshan'ın takım arkadaşlarından birini katlettiğinde madrabaz olarak işaretlenirler. Akshan bir madrabaz alt ettiğinde ilave altın kazanır ve madrabaz tarafından katledilen tüm takım arkadaşları üslerinde dirilir. Ardından madrabaz etkisi diğer tüm rakiplerden kaldırılır.
 • Aktif: Akshan kısa süreliğine veya yüzey şekilleri yakınındayken süresiz olarak kamuflaja bürünür. Bu süre boyunca Akshan madrabazlara çıkan yolları görebilir ve onlara doğru ilerlerken hareket hızı ve mana yenilenmesi kazanır.

E - Kahraman Sallanışı

 • Akshan isabet ettiği ilk yüzey şekline saplanan bir kanca atar. Kanca saplanmış haldeyken Akshan yeteneği yeniden kullanarak seçilen yönde sallanabilir ve sallandığı esnada en yakınındaki rakibe fiziksel hasar veren mermiler gönderir. Sallandığı sırada yeteneği bir kez daha kullanarak imlecin doğrultusunda sıçrayarak son bir atış yapar.
 • Akshan bir rakip şampiyonu alt ettiğinde Kahraman Sallanışı'nın bekleme süresi sıfırlanır.

R - Kısasa Kısas

 • Akshan bir rakip şampiyona kilitlenerek yoğunlaşır ve silahına mermi doldurmaya başlar. Sürenin sonunda veya yeteneği kullanmasının ardından Akshan doldurulan mermileri ateşler. Mermilerin her biri isabet ettikleri ilk minyon, şampiyon ya da yapıya eksik canlarına bağlı olarak fiziksel hasar verir.
 • Akshan Kısasa Kısas için yoğunlaştığı ve yeteneği ateşlediği esnada normal şekilde hareket etmeyi sürdürebilir ve Kahraman Sallanışı kullanabilir.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 4.08.2021 14:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
League of Legends Akshan duyuruldu. Akshan yetenekleri ve özellikleri

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×