League of Legends'ın yeni şampiyonu Aphelios'un tanıtımı yayınlandı

League of Legends'ın yeni şampiyonu Aphelios'un tanıtımı yayınlandı

Furkan Güler
Furkan Güler 13.12.2019 - 15:17
Kendisi diğer şampiyonlara göre biraz daha karmaşık yapıda.

MOBA denince akla ilk gelen oyunlardan bir tanesi olan League of Legends'ın yeni kahramanı için tanıtım videosu yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Aphelios'un tanıtım videosuna bakılırsa, kendisinin biraz karmaşık bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz.

League of Legends'ın yeni şampiyonu Aphelios'un tanıtımı yayınlandı

Diğer kahramanlardan farklı olarak özel bir arayüze sahip olan Aphelios, birden fazla silaha sahip. Saldırı gücü taşıyıcısı olan şampiyon, alt koridorda çok fazla can yakabilir.

Aphelios'un yetenekleri ise şu şekilde,

Silahlar, normal saldırılar ve cephane

Aphelios her biri kendi normal saldırısına sahip beş silahı dönüşümlü olarak kullanır. Birincil silahıyla saldırır ama her zaman yanında W'suyla seçebileceği ikincil bir silah da taşır. Aphelios kullanacağı iki silahı hiçbir zaman kendisi belirleyemez. Silahların her birinin 50 cephanesi (Ay Işığı) vardır ve bir silahın cephanesi bittiğinde sıradaki silaha geçer. Boş silahlar enerji toplamaları için sıranın sonuna atılır.
Aphelios, birincil ve ikincil silahlarını değiştirebildiği için silah sırası ilk olarak hangi silahı kullandığınıza bağlı olarak oyun boyunca değişir.
Yetenekler
Aphelios sadece üç tuş kullanır: Q, W ve R. W birincil ve ikincil silahı arasında geçiş yapar. Yani aslında sadece iki yeteneği vardır. Hemen hemen.
Aphelios'un beş silahı da birincil silah olarak kullanılırken özgün Q yeteneklerine sahip. Her bir Q, ikincil silahına bağlı olarak ilave saldırılar ve etkiler uygular. Her beş Q da mana ile cephane harcar ve her birinin bekleme süresi ayrıdır (Q kullandıktan sonra silah değiştirip hemen başka bir Q kullanabilirsiniz). Aphelios 2. seviyeye ulaştığında Q'yu otomatik olarak öğrenir ve yetenek oyun ilerledikçe yavaş yavaş güçlenir. Her bir Q'nun ne yaptığını, aşağıdaki silahlar bölümünde açıklayacağız.
Aphelios'un ultisi Ay Işığı Nöbeti, ilk rakibe isabet ettiğinde patlayarak yakındaki rakiplere hasar veren bir ay ışığı bombası fırlatır. Daha sonra Aphelios, birincil silahının güçlendirilmiş normal saldırılarıyla patlamadan hasar alan tüm rakiplere saldırır. R'yi 6. seviyede otomatik olarak öğrenir ve R'nin seviyesi yine otomatik olarak 11. ve 16. seviyelerde yükselir.
Calibrum
Yetenekler Calibrum'la hasar verdiğinde, isabet alan rakipleri işaretler. Aphelios haritanın herhangi bir yerinden işaretlenen rakiplerin üstüne sağ tıklayarak ikincil silahının (veya ateş etmeden önce Calibrum'u ikincil silahı olarak değiştirdiği durumlarda Calibrum olmayan silahının) normal saldırısıyla onlara saldırır. Bu saldırı yakındaki diğer işaretleri patlatarak işaretli hedeflere ilave hasar verir.
Calibrum Q'su: Ay Atışı
İsabet eden ilk birime hasar veren ve onu işaretleyen bir yetenek atışı yapar.
Ay Işığı Nöbeti'nin Calibrum etkisi

Ay Işığı Nöbeti'nin patlamayı takip eden saldırıları, isabet alan tüm rakipleri işaretler. Bu işaretler tüketildiğinde daha fazla hasar verir.

Tırpan Tabanca, Severum

Aphelios'un verdiği hasarın bir kısmını iyileştirme olarak iade eden bir hayatta kalma silahıdır. Severum'un haddinden fazla yaptığı iyileştirme, küçük bir kalkana dönüşür.

Severum Q'su: Kıyım
Aphelios hareket hızı kazanır ve hem birincil hem de ikincil silahını hızla ateşleyerek en yakındaki rakibe saldırır. Bu saldırı şampiyonlara öncelik verir. Kıyım atışları normal saldırılar gibi işler ama daha az hasar verir.
Ay Işığı Nöbeti'nin Severum etkisi
Ay Işığı Nöbeti, Aphelios'a sabit iyileştirme kazandırır.
Top, Gravitum
Gravitum rakiplere azalarak kaybolan yavaşlatma etkisi uygulayan işlevsel bir silahtır.
Gravitum Q'su: Tutulma
Gravitum'un yavaşlatma etkisi altında olan tüm rakiplere hasar verir ve onları sabitler. Tutulma, Aphelios'un ikincil silahını kullanmaz.
Ay Işığı Nöbeti'nin Gravitum etkisi
Ay Işığı Nöbeti sonrasındaki saldırılar büyük ölçüde arttırılmış bir yavaşlatma etkisi uygular.
Alev Silahı, Infernum
Infernum alan etkili hasar veren bir minyon dalgası temizleme silahıdır. Normal saldırıları fazladan hasar ve yetenek hasarı verir. Ayrıca isabet alan rakiplerin arkasında bir hasar konisi oluşturur.
Infernum Q'su: Karanlık Dalgası
Aphelios, bir alev dalgası saçarak rakiplere hasar verir. Daha sonra isabet alan tüm rakiplere ikincil silahıyla saldırır.
Ay Işığı Nöbeti'nin Infernum etkisi

Ay Işığı Nöbeti'nin patlama sonrasındaki saldırıları, isabet alan rakiplerin arkasında hasar konileri oluşturmak yerine hasar daireleri oluşturur.

Çakram, Crescendum

Crescendum bumerang gibi çalışan, zamanla hasar veren, yakın menzilli bir silahtır. Aphelios Crescendum'la normal saldırı yaptığında, silahları ona geri dönene dek tekrar saldıramaz. Fakat silahları ona geri döndüğünde saldırıları sıfırlanır. Saldırı hızı, Crescendum'un seyahat hızını arttırır. Aphelios hedefine ne kadar yakınsa, Crescendum'un da o kadar az mesafe kat etmesi gerekir. Böylece Aphelios daha hızlı saldırabilir.

Yetenekler veya yeteneklerden sonra gelen saldırılar Crescendum'la hasar verdiğinde, isabet alan her bir rakip için geçici kopyalarını oluşturarak Crescendum'un normal saldırılarının gücünü arttırır.

Crescendum Q'su: Gözcü Taret

En yakındaki rakibe ikincil silahınla ateş eden bir taret yerleştirir.

Ay Işığı Nöbeti'nin Crescendum etkisi
Ay Işığı Nöbeti üçün altında rakibe isabet ederse, patlamadan sonraki saldırıları en az üç rakip isabet almış gibi Crescendum'un normal saldırılarının hasarını arttırır.


Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 27.09.2020 02:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
ardarda34
ardarda34 16.12.2019 05:03
Yine de Zed'den güzel tek yiyor :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.12.2019 23:56
ohooo hacım bu eskidi adamlar sett in tanıtımı yaptı dün yeni şampion :-)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×