Legends of Runeterra Masters Avrupa şampiyonu Türkiye oldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 8.07.2021 - 12:39
Legends of Runeterra Masters Europe şampiyonası sona erdi. Türkiye şampiyonayı birincilikle tamamladı.

Riot Games'in stratejik kart oyunu olan Legends of Runeterra için düzenlenen şampiyonaya, uzun süren eleme aşamaları sonucunda 32 takım katıldı. Ülkemizi temsilen turnuvada mücadele eden GRANRODEO, Uçan Protein ve Fight4Revenge, yarı finalde Ukrayna’yı, büyük finalde ise Finlandiya’yı devirerek uluslararası bir zafere imza atmayı başardı.

Legends of Runeterra Masters Avrupa şampiyonu Türkiye oldu

Takım olarak çalışan GRANRODEO, Uçan Protein ve Fight4Revenge Türkiye'ye Avrupa'nın en iyi 16 takımı arasından bir yer almayı başardı. Türkiye iyi bir performansla 9. sıraya yerleşse de 1. sıradaki Almanya, 8. sıradaki İtalya ve öngörülemeyen 16. sıradaki Lübnan'a karşı zorlu bir grubun içindeydi. Ülkemizin Almanya, İtalya ve Lübnanla birlikte yer aldığı A grubu, turnuvanın başlangıcında tahminde bulunması en zor gruplardandı. Katılım aşamasında açık ara farkla Almanya'nın A Grubu'nu birinci bitirmesi herkes tarafından beklenirken, grup beklenmedik bir başlangıca tanık oldu. Hem Türkiye hem de Lübnan, daha üst sıralamalardaki rakiplerini alt edip ilk günden hanelerine birer galibiyet yazdırmayı başardı. Beklenmedik gelişmeler turnuva boyunca devam etti ve hem Türkiye hem de Lübnan ilk 8'deki yerlerini koruyarak Almanya'yı turnuvadan eledi. 

Legends of Runeterra Masters Avrupa şampiyonu Türkiye oldu

Turnuva boyunca Türkiye’nin baskınlığı dikkat çekti 

Türkiye'nin turnuvadaki baskınlığı hep devam etti. Çeyrek finallerde 2-0'lık hızlı bir zaferle Birleşik Krallık'ı eleyip başarısını devam ettiren temsilcilerimiz, yarı finallerde turnuva gözdesi İspanya'yı alt ederek B Grubu'ndan çıkan Ukrayna'yla karşılaştı. Ukrayna ilk oyunu kazanarak Türkiye'yle finaller arasına iki galibiyet zorunluluğu koydu. İki galibiyeti kafasına koyan Türkiye, adını finale yazmayı başardı ve son düzlükte Finlandiya ile karşılaştı. 

İki takım da zorluklarla yılmadan mücadele ediyor hem temiz ve hesaplanmış hamlelerinde hem de kadro kurulumu, seçimler ve yasaklamalar aşaması stratejilerinde eşine zor rastlanır türden beceriler gösteriyordu

Türkiye şampiyonluk puanından bir galibiyet uzaktayken iki takım da Zoe-Vi seçimlerini kilitledi ve turnuvanın kaderi, şampiyonları aynı iki deste üzerinden belirlenmek üzereydi. Desteler çok benzer olsa da iki ülkenin oyun planları daha farklı olamazdı. Finlandiya tahta odaklı bir yaklaşım takındı ve Kozmik İlham'la birimlerini güçlendirip salt taban değerlerle baskı kurmaya çalıştı. Türkiye Yakarma odaklı bir strateji izledi ve erkenden kullandığı Yıldızyapan'la oyun sonlarında kullanıp oyunu kazanmak üzere yüksek mana değeri olan tehditlerden bir ordu biriktirdi. Sonuçta Türkiye'nin stratejisiyle oyun planı galip geldi ve 3. oyunu da kazanıp 3-0'lık baskın bir zaferle isimlerini LoR Masters Europe: Chronicles of Shurima şampiyonu olarak tarihe yazdırdılar.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 29.03.2023 13:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.07.2021 15:49
helal olsun !
MK Okuru
MK Okuru 8.07.2021 16:49
Kutlarım. Birşey başarmısız :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.07.2021 16:16
Tebrikler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Legends of Runeterra Masters Avrupa şampiyonu Türkiye oldu

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×