1/2

LEGO Indiana Jones

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
Macera hız kesmeden devam ediyor
Platformlar PSP
LEGO Indiana Jones
  • Yapımcı - Yayıncı Traveller's Tales - LucasArts
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Macera,Macera
Merlin Puanı 75
Artılar Detaylı bölümler, eğlenceli yapı, bulmacalar
Eksiler Multiplayer'daki sorunlar, kimi zaman kontroller, uzun yükleme süreleri
Çocukluğumuzun yaratıcı oyuncakları LEGO’da, teknolojik dünyada ilerleyemeye devam ediyor. Oyun dünyasında bu defa Star Wars yerine, Indiana Jones üçlemesinin LEGO oyunu ile karşı karşıyayız. Daha önce LEGO Star Wars oyunlarını oynadıysanız, yeni yapıma oldukça çabuk alışacaksınız. Aşağı yukarı Star Wars ile aynı yapıda olan oyun, bu defa içerikte daha fazla aksiyon ve macera barındırıyor. Oynanan platform PSP olunca, eğlence de daha fazla ön plana çıkıyor.

Oyuncaklar dijital ortamda

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures, orijinal Indiana Jones üçlemesi ile aynı hikaye doğrultusunda gelişiyor. Ayrıca bazı sahnelerin eklendiği ya da ortama uygun hale getirildiği görülüyor. Oyun neşeli bir videoyla ilk girişini gerçekleştiriyor. Ancak bu videoda hikayeye dair herhangi bir şey yok. Video biter bitmezde kendimizi oyunun içinde buluyoruz. Bulunulan her bölüm içerisinde filmdeki karakterlerden iki ya da daha fazlasını kontrol etme şansımız bulunuyor. Bir karakter yönetilirken, diğeri işlemci tarafından kontrol edilerek sizi takip etmesi sağlanmış. Bölüm içindeki karakterler arasında da istediğimiz zaman geçiş yapabiliyoruz. Bu durum sayesinde farklı kabiliyetleri olan karakterler asasında dönüşüm yaparak bulmacaları tamamlıyoruz. Yapımda LEGO teması her tarafa yayılmış durumda. Karakterlerden çevreye kadar her şey daha çok köşeli bir yapıya sahip yapılmış. Bu durum çoğu yapımda rahatsız edici olarak görülürken, LEGO Indiana Jones’un sevimli bir yapıya bürünmesini sağlamış. Oynarken çoğu zaman çocukluk anılarınızın depreşmesi işten bile değil. Etrafta bulunan hemen her şey plastik yapıda ve vurduğunuz zaman LEGO parçalarına bölünmekteler. Bizlerde etrafa dağılan parçaları toplamakla yükümlüyüz. Zira yapımda bu parçalar bir nevi paraya karşılık gelmekte ve toplanan parçalar karakter ya da yeni yetenek gibi şeyler almamızı sağlamakta.

Etrafa dağılan parçalar yalnız bir şeyler almak için değil, bir şeyler inşa etmek için de kullanılmaktalar. Örneğin var olan bir nesneyi kırıp yeniden toplamak suret ile elde ettiğimiz totem ve benzeri nesneler, bölüm içinde yerlerine yerleştirilerek karşımıza çıkan engellerin açılması sağlanmış. Ayrıca karşımıza çıkan engellerden nehir gibi çevre etkenleri içinde parçalardan sal üretip karşıya geçmek gibi aksiyonlarda mevcut kılınmış. Oyunda karşımıza onlarca karakter çıkmakta ve hepsinin de ayrı ayrı yetenekleri bulunmakta. Başkarakter Indy, kırbacı ile etraftaki nesneleri parçalar ve düşmanları öldürürken, küreği olan karakterler gömülü hazineleri çıkartıyor, mühendisler bozuk mekanizmaları tamir ediyor. Kısacası tüm karakterler bölümler içinde efektif olarak kullanılıyor. Tahmin edileceği üzere egzotik mekanlarda geçen bölümler oldukça güzel ve bulmacalar bakımından da Star Wars’dan daha iyi yapılmış. Bölümler boyunca mekandan mekana geçiş yapıyor ve birbirinden ilginç bulmacaları çözmeye çalışıyoruz. Bulmacalar genellikle çok zor olmamakla birlikte, kimi zaman komplike olduğundan üzerlerinde uzun süre vakit harcamak gerekebiliyor.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×