LEGO Marvel Super Heroes

Hakan Bozdemir
Hakan Bozdemir 30.01.2014 - 15:21
Marvel karakterleri artık daha parlak
Platformlar PlayStation 4
LEGO Marvel Super Heroes
  • Yapımcı - Yayıncı TT Games - Warner Bros. Entertainment
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Macera
Merlin Puanı 86
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%40
Artılar -Daha iyi ışıklandırmalar ve doku detayları
Eksiler -PlayStation 4'ün yeniliklerinden pek fazla yararlanamaması
LEGO oyunları kuşağına giren yeni oyunumuz LEGO Marvel Super Heroes’in bildiğiniz gibi incelemesini sitemizde yapmıştık ve değerlendirme notunu koymuştuk. Şimdi ise oyunun PlayStation 4 sürümünü yani yeni nesil versiyonunu inceleyeceğiz. Yeni nesil ile gelen grafiksel geliştirmeler ve oynanış bakımından düzeltmeler dikkatli bir şekilde bakınca görülebilir nitelikte.

LEGO Marvel Super Heroes

Çok fark yok ama güzel bir gelişim var

LEGO Marvel Super Heroes’in hikayesini bilmeyenler için şöyle kısaca bahsedebilirim: Oyuncuları Marvel karakterlerinin (Spider-Man, Hulk, Captain America ve Iron Man gibi) kontrolüne bırakan oyunumuzda Loki ve diğer birçok kötü karakter ile baş etmeye çalışıyoruz. Düşmanlarımızın dünyayı yok edebilecek kadar güçlü bir silah yapmasına fırsat vermemek ile birlikte dünyayı korumaya çalışıyoruz. Tabii işlerin başında bulunan karakter herkesin tahmin edebileceği gibi Dr. Doom.

Bu hikaye eşliğinde alışık olduğumuz LEGO tarzındaki oynanış biçimi ile baş başa kalıyoruz. Önceki LEGO oyunları ile büyük bir benzerlik taşıyan oyunumuzun PlayStation 4 sürümü için söylenecek pek fazla kelime bulunmuyor diyebilmek mümkün. Sonuç olarak oyun içerisinde değişen tek şey grafikler. Bir de grafiklerin haricinde yeni yeni alıştığımız Dualshock 4 bulunuyor. Oynanış açısından pek bir farklılık içermediğinden dolayı o konuya değinmenin biraz saçma olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle oyunun PlayStation 3 sürümünü oynadım, ardından ise aynı sahneleri PlayStation 4 üzerinde yaşayarak grafiksel gelişmeleri kafamda belirledim. Genel olarak bir oyuncu gözüyle bakıldığında o kadar da büyük bir gelişme yapılmamış olduğu göze görünebilir. Fakat detaya girdiğimizde ve her iki sürümü yan yana koyduğumuzda bu geliştirmelerin oyundan alınan keyfi ne kadar etkilediğini görmek mümkün.

LEGO Marvel Super Heroes

PlayStation 4'ün asıl meyvelerini önümüzdeki yıllar içerisinde göreceğiz

Dualshock 4’ün gelişi ile birlikte gelen yenilikleri bu oyun ile birlikte pek bir erişim sağlandığını söylemek mümkün değil. Özellikle touchpad kısmı çok geride kalmış durumda. Gerçi bu durum Marvel ve LEGO hayranlarını pek etkilemeyecektir ama yine de diğer oyuncular için belirtmek gerekiyor.

Yani söylediklerimden anlayacağınız, oyunun PlayStation 4 sürümü daha iyi grafiklere ve ışıklandırmalara sahip. Bu sayede oyunu oynarken daha fazla zevk alıyoruz ve Dualshock 4 ile daha rahat bir oyun keyfi sürüyoruz. Zaten şu an PlayStation 4 için pek fazla oyun bulunmuyorken, LEGO Marvel Super Heroes ile vaktinizi geçirebilirsiniz. Yeni neslin performansını önümüzdeki yıllarda çıkacak olan oyunlarda göreceğiz. Şimdilik böyle oyunlar ile idare etmemiz gerekiyor.
Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 22.05.2022 05:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.01.2016 23:02
Lego marveli yani ben Boğaç Ateş anlamadım lütfen siz gösterirmisiniz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
LEGO Marvel Super Heroes

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×