Lego Racers 2

Can Gülay 3.06.2010 - 12:31
Keşke Lego'lar hep oyuncak olarak kalsaydı.
Platformlar PlayStation 2
Lego Racers 2
  • Yapımcı - Yayıncı Lego Group - ATD
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Yarış
Merlin Puanı 58
Artılar -
Eksiler -
İlki PlayStation için çıkan Lego Racers, Crash Team Racing gibi PSX’te hit olmuş bir oyunun yanında pek varlık gösterememiş ve unutulup gitmişti. Aradan geçen zamandan sonra şimdi de oyunun ikincisi olan Lego Racers 2, PS2 için piyasaya sürüldü. İlk oyunu oynama fırsatım olduğundan olsa gerek, Lego Racers 2’den pek bir beklentim yoktu açıkçası. Nitekim daha oyunu oynamaya başlamamın ilk dakikalarından itibaren düşüncelerimde yanılmadığımı anladım. Çünkü Lego Racers 2, tamamen küçük yaştaki oyunculara hitap eden (ki onları bile eğlendireceğinden pek emin değilim¿) bir oyun...

Lego Racerrsss...

Oyunun tek kişilik modunda seçebileceğiniz dört farklı seçenek bulunuyor. Bunlar; Adventure, Arcade, Time Attack ve Bonus Game. Bu modlardan Adventure’da, Sandy Bay isimli Lego Dünyası’ndan oyuna başlıyoruz ve yarışları kazandıkça Dino Island ve Mars gibi toplam beş farklı Lego Dünyası’na gidebilme imkanı buluyoruz. Oyunda toplamda da yarışabildiğimiz 24 kadar parkur bulunuyor.

Yarışlar esnasında aynı Crash Team Racing’de olduğu gibi çeşitli Power-up’ları kullanabilme imkanı buluyorsunuz. Ama ilk oyunda da olduğu gibi Lego Racers 2'de de yarışlar kesinlikle CTR’deki kadar eğlenceli değil. Bir defa oyunda hız yapmak adına hiç bir şey yok. Yani her şey küçük yaştaki oyuncular için düşünülmüş! Yarışların çok ağır tempoda geçmesi bir yana, yol kenarlarındaki ağaç, direk ve benzeri şeylere çarpıp takılmanız çok sinir bozucu. Ayrıca parkurlar üzerindeki belli noktaların altından geçme zorunluluğu da oyunun başka bir eksisi.

Dikkat Edin! Yolda Yaya Olarak Kalabilirsiniz

Yarış esnasında aracınız çarpışmalara ve rakiplerinizin Power-up’larına mağruz kalması gibi nedenlerle hasar aldıkça aracınızı oluşturan küçük Lego parçaları bir bir dağılıyor. Hatta daha da ileri giderseniz aracınız tamamen dağılıyor ve bir kaç saniye için yarışa yaya olarak devam ediyorsunuz.

Diğer bir oyun modu olan Bonus Game ise belli yarışları kazandıktan sonra aktif hale geliyor. İki kişilik oyun modunda ise bölünmüş ekranda Arcade, League ve Battle modlarını oynayabiliyorsunuz. League’de kendi belirleyeceğiniz parkurlarda turnuva şeklinde yarışırken, Battle'da ise belli arenalarda Power-up’lar yardımıyla birbirinizle kapışıyorsunuz. Bunların dışında oyunda bir de Builder bölümü bulunuyor. Bu seçenekle çeşitli Lego parçalarını birleştirerek kendi oyuncu ve araçlarınızı yaratma imkanı sağlanmış.

Oyunu oynama fırsatı bulursanız LR2'nin görsel olarak pek bir şey vaadetmediğini göreceksiniz. Çünkü grafiklerin hiç bir ilgi çekici yanı bulunmuyor. Bu renkli çevre tasarımlarından hoşlanacak olanlar yine küçük yaştaki oyuncular olacaktır. Zaten grafiksel açıdan oyunda hiç detaya girilmemiş. Müziklerde oyunu şirin bir havaya sokan hafif tempolu melodilerden oluşuyor. Oyundaki ses efektlerinin çok sıradan olması bir yana, oyundaki çeşitli Lego karakterlerinin anlaşılmaz muzip konuşmaları da oyunu tamamem bir ana okulu havasına sokuyor?

Tutarsız kontroller ise zaten sıkıcı olan yarışları iyice çekilmez hale getiriyor. Aslında bir yerden sonra kontrollere alışıyorsunuz, fakat küçük oyuncular bunda ne kadar başarılı olur bilemiyorum.

Lego'lar Keşke Hep Oyuncak Olarak Kalsaydı...

Yani kısaca Lego Racers 2 büyükler için pek bir şey ifade etmiyor. Emin olun oyunu oynadıktan sonra ''Lego'lar keşke hep oyuncak olarak kalsaydı'' diyeceksiniz. Gerçi eğer Lego'lardan hoşlanan küçük bir kardeşiniz, oğlunuz ya da kızınız varsa, Lego Racers 2'yi onlar için alabilirsiniz. Belki de onların hoşlarına gidecektir. Ama bence evde oturup küçük Lego parçalarıyla hayal gücünüzü konuşturmak bu oyundan çok daha eğlenceli.
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 14.07.2024 04:25
Kalan Karakter: 300 Gönder
Lego Racers 2
İlginizi Çekebilir