Lego Rock Band

Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Legolar Rock yaparsa
Platformlar NDS
Lego Rock Band
  • Yapımcı - Yayıncı TT Games - Warner Bros. Entertainment
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Müzik,Müzik
Merlin Puanı 86
Artılar Eğlenceli oynanış, kaliteli soundtrack listesi, tüm grup elemanlarını kontrol edebilmek
Eksiler zaman hırsızı
Legolar artık müzik yapıyor. Bugüne dek hem oyuncak, hem de video oyunları olarak Lego ismiyle defalarca karşılaştık. Harmonix'in ünlü yapımı Rock Band de bu furyaya katılan en yeni oyun olarak karşımızda. Nintendo DS'den bir gitar, davul veya mikrofon yapabilirsiniz. Bu sizin elinizde...

Tüm ezberleri bozma vakti

Bir Lego karakteri, günün birinde televizyonunda konser izlerken, grubun sahne performansından ve seyircilerin coşkusundan etkilenir. Bunun üzerine kendisi de bir müzik kurmak ister ve gazeteye ilan vererek grubunun ilk temellerini de atmaya başlar. Bundan sonrası için acemi performansları, ileriye dönük gelişim turları ve dünya kapsamındaki konserler, sevimli Legoları beklemektedir.

Oyunumuzda, Quickplay, Tour, Training ve Multiplayer başlıkları dikkat çekiyor. Training başlığına giderek oynanış hakkında bilgiler alabiliyoruz. Zaten Rock Band'in basit bir oynanışı var. Sol yön ve üst yön tuşlarıyla iki notayı, X ve A tuşlarıyla da diğer iki notayı çalabiliyoruz. Yapımın barındırdığı beş farklı zorluk derecesine göre oynanış hızınız da artmış oluyor. İsterseniz DS'in kalemini de kullanabilirsiniz.

Lego Rock Band

Müzik kutusu DS

Lego: Rock Band'de birbirinden kaliteli yirmiden fazla şarkı yer alıyor. Bunlar arasında öne çıkanlar olarak "We Are the Champions, We Will Rock You" - Queen, "So What" - Pink , "Ghostbusters" - Ray Parker ve "Let's Dance" - David Bowie'i gösterebiliriz. Kariyer modunda yeni şarkılar açabilmek için, öncelikle var olanları başarıyla çalmamız ve söylememiz gerekiyor. Grubumuzu oluşturduk ve ismini belirledik. Şimdi sıra konserler vermeye geldi. Amacımız basit. Ekranda kayan notalara zamanında basarak müzik elde edebilmek. Yapımdaki her bir şarkıyı söyleyebiliyor, bas kısmını çalabiliyor, gitarda yer alabiliyor ve davulcu olarak grupta görev üstlenebiliyoruz. Ekranın üst kısmında bu dört seçenek için logolar yer alıyor. İstediğimiz zaman bunlara tıklayarak seri geçişler yapabiliyoruz. Tabii ki her enstrüman ve vokal desteği için kayan notalar farklı. Siz değiştirmeseniz dahi, bir süre sonra oyun değiştiriyor ve o alanda nasıl bir başarı elde edeceğinizi gösteriyor.

Asgari ücret + SSK + Yol masrafı karşılanacak tecrübeli gitarist aranıyor

Her bir sahne performansının ardından belirli puan ve paralar kazanıyoruz. Puanlar sayesinde yeni şarkılar çalabilirken, paralar sayesinde de grubumuz için yeni malzemeler satın alabiliyoruz. Sahne kostümleri, gözlükler, yeni bir saç tarzı ve tabii ki kullandığımız müzik aletlerinde yeni seçeneklere sahip olabiliyoruz. Tour başlığının altında bir de Office seçeneği bulunuyor. Burası, grubunuzla ilgili istatistiksel tüm bilgilerin yer aldığı mekân. Ne kadar çaldınız, kaç puan aldınız, buraya gelerek öğrenebiliyorsunuz. Yine buradan iş ilanları verebiliyor, grubunuzla ilgili yenilikler yapabiliyorsunuz. Tabii ki grubunuzu dağıtmak da yine sizin elinizde.

Classic Lego Rock

Yapımı ikinci bir DS sayesinde Multiplayer olarak oynayabiliyorsunuz. Bir enstrüman seçtikten sonra, ekranda kayan notaları en iyi kim çalarsa, galip geliyor. Bu kez ikili bir rekabet söz konusu.Grafiklere baktığımızda, başarılı bulduğumu belirteyim. Başta Lego karakterlerin tasarımları olmak üzere kaliteli çizimler söz konusu. Sahne performansları esnasında yaptıkları hareketler de hem ilginç, hem de dikkat çekici derecede sempatik. Ses kalitesi de gayet yeterli. Eğlenceli bir müzik deneyimi yaşamak istiyorsanız, Lego: Rock Band'i tavsiye ediyorum. Hatta Freddy mercury'i bile görebilirsiniz.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2024 06:39
Kalan Karakter: 300 Gönder
Lego Rock Band
İlginizi Çekebilir