1/2

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

Devran Yardım
Devran Yardım 3.06.2010 - 12:31
Lego'ların Yıldız Savaşları'na hazırlanın
Platformlar PlayStation 2
LEGO Star Wars II: The Original Trilogy
  • Yapımcı - Yayıncı Traveller's Tales - LucasArts
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 81
Artılar Ortaya çok güzel bir Lego - Star Wars karışımı çıkmış
Eksiler Sabit kamera açıları bazen çıldırtıyor
Lego denince aklımıza çocukların birleştirerek araba, ev gibi oyuncaklar meydana getirdiği araç gereçler geliyor. Tabi bu oyunu da onlar gibi düşünürseniz, ne kadar yanılacağınızı az sonra göreceksiniz. Geçmişte Star Wars oyunlarını en azından bir yerlerde görmüş veya duymuşsunuzdur. Zaten Lego gibi oyuncaklarla ne gibi bir oyun yapılabilirdi? Onu da düşünmek lazım.

Oyunumuz

Yapım aksiyon macera tarzında, daha önceki versiyonunu oynamışsanız, karşınıza tanıdık bir oyun çıkacak. Yapıtın Story Mod'u üçe ayrılmış. Bu her parça da Star Wars filmlerine dayandırılmış.

Şimdi size bölümleri, kullanılan silahları anlatayım. Bölümlerden başlamak gerekirse; her biri sinema setini andırıyor. Her bölüm sahne benzeri parçalara ayrılmış durumda. Yani bizim alışık olduğumuz oyunların bölümlerine benzemiyor. Bunun en iyi yolu, sizin bu oyunu alıp görmenizden geçiyor.

Kameramıza gelince, oyunumuzda kameramız sabit, hareketlerimizin de sınırlı olmasından dolayı görüş açımız biraz dar ama ileriye baktığımızda ise bayağı bir mesafeyi görmek mümkün.

Oyuncaklarımızın marifetleri bize sunuyor, mesela Legoları kullanarak ev araba ve benzeri şeyler yapabildiğimizi söylemiştik. İşte oyunumuzda da bunun gibi bir özellik var. Mesela yıkılan duvar parçalarından kendimize oyun içerisinde kullanabileceğimiz araçlar üretebiliyoruz. Bu da benden size bir ipucu olsun. Bu tür şeylere gerçekten ihtiyacınız olacak. Mesela oyun oynarken bir duvar mı yıkıldı, hemen üçgen tuşuna basılı tutun ve karakteriniz size yeni bir alet yapıversin. Ayrıca düşmanlarınızı bir yere sıkıştırabileceğiniz aletler üretebiliyorsunuz. Bunların dışında on karakteri kontrol edebiliyorsunuz. Takım halinde veya teker teker olabiliyor bu. Tabii bu kontroller rasgele olmuyor. Oyunumuzun bir senaryosu var, her şey ona bağlı olarak cereyan ediyor.

Ayrıca birbirinden farklı birçok bina inşa edebiliyorsunuz. Sonic oyununu oynamışsanız bilirsiniz; oyun içerisinde yüksek yerlerden düştüğünüzde topladığınız altınlar dökülüverirdi. Lego Star Wars II'de ise bizden dökülen altınlar değil ama plastik parçalar.

İlerledikçe oyunumuzdaki bazı karakterleri bulacak veya kurtaracaksınız. Bunlar da gizli karakterlerin açılmasını sağlıyor, böylece oyunu farklı karakterlerle oynama şansınız doğmuş oluyor. Zaten Star Wars ve Lego karakterlerinin lisanslarının alınmış olması da bu iki oyunun rahatça kullanılabilmesini sağlamış durumda.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×