1/2

Lego Star Wars II: The Original Trilogy

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
LEGO'ların Star Wars macerası kaldığı yerden devam ediyor
Çocukluğumuzun vazgeçilmez oyuncağı LEGO ve sinemanın bilim kurgu efsanesi Star Wars'un tek bir konsept içinde kullanılacağı fikri ortaya atıldığında pek çok kesim tarafından şaşırtıcı bir gelişme olarak değerlendirilmişti. İsminde LEGO kelimesinin geçiyor olması çocuklara hitap eden bir oyun görünümü sunuyor olması da insanlarda bir ön yargının oluşmasına neden olmuştu. Arkasına LucasArts desteğini alan yapımcı firma Traveller's Tales, geçtiğimiz senenin Nisan ayında piyasaya hiç beklenmedik bir başarı ile giriş yaptı. Tüm önyargılara ve eleştirilere 2.5 milyon gibi hatırı sayılır satış rakamları ile sert bir cevap veren LEGO Star Wars, oyun eleştirmenleri tarafından da oldukça tatmin edici notlar aldı.

Başarılı olan her yapım gibi LEGO Star Wars'un da devam edeceği az çok biliniyordu. Toplam da altı bölümlük bir serinin ilk üç hikayesini konu alan yapımın daha kullanabileceği üç bölüm daha vardı ve Traveller's Tales hemen kolları sıvayarak ikinci oyunun yapımına başladı. İçinde bulunduğumuz yılın Eylül ayında piyasaya sürülecek olan yapım, tıpkı ilki gibi eğlenceli ve espirili oyun anlayışına sahip olacak.

LEGO Star Wars, ikinci oyununda orijinal üçlemeyi (Episode IV: A New Hope, Episode V: The Empire Strikes Back ve Episode VI: Return of the Jedi) konu alacak ve filmlerin ana temalarını birebir hayata geçirecek. Hikayemiz, Prenses Leia'nın Darth Vader tarafından alıkonulması ile başlıyor. Her bölümün en can alıcı noktalarını konusuna dahil ederek devam ediyor.

Kendi karakterinizi yaratın

LEGO Star Wars konsepti, esprilerle süslenmiş standart aksiyon oyunlarından farksızdı. Kolay anlaşılabilir arabirime ve aynı anda iki kişinin beraberce hikayeyi oynamasına izin veren bir yapıya sahipti. Yapımcı Traveller's Tales, oldukça beğenilmiş olan ilk versiyonu aynen kullanmak yerine yenilikler eklemeyi uygun bulmuş. Yeni bölümde oyun içinde kullanabileceğimiz araçlar bulunacak ve istediğimiz an bu araçlara inip binebileceğiz. Bunun haricinde ilk oyunda oldukça sınırlı olan karakterimizin vuruş teknikleri ikinci versiyonda arttırılacak. Farklı atak stilleri, kombo hareketler yapmayı seven oyuncular için eklenmiş bir çok vuruş da bulunacak.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×