1/2

Leisure Suit Larry: Box Office Bust

Umut Ersaraç
Umut Ersaraç 3.06.2010 - 12:31
Bir zamanlar "Larry" vardı...
Platformlar XBox 360
Leisure Suit Larry: Box Office Bust
  • Yapımcı - Yayıncı Team 17 - Funsta
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Macera,Macera
Merlin Puanı 25
13 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%58
Artılar Larry'nin adını taşıyan bir oyun olması, fiyatının uygun olması
Eksiler Geriye kalan her şey...
Oyun dünyasında “Yetişkinler için” denildiğinde, ilk akla gelen Larry serisi olmuştur. Larry oyunları; kendine has havası, senaryosu, konuşma örgüsü, müzikleri, içerisinde bulunan mini oyunlar ve tabii ki birbirinden güzel bayan karakterleriyle hep ayrı bir yere sahiptir. Fakat bugüne kadar sekiz ayrı oyunda kullanılan Larry isminin, dokuzuncu projesinde lekeleneceği hiç aklıma gelmemişti...

Team 17’nin geliştirdiği (Geliştiremediği diyebiliriz!) Leisure Suit Larry: Box Office Bust’ın (LSL: BOB) neresinden tutsanız elinizde kalır bir yapısı var. Bu nedenle konusu ve başrolünde bulunan karakterle incelemeye başlamak en iyisi...

Leisure Suit Larry: Box Office Bust
"Yeğen Larry, piksel çirkini kadınların arasında ne yapacağını şaşırır…"

Amcası Larry olanın yeğeni de Larry olurmuş

Oyundaki ana ve bizimde kontrol ettiğimiz karakter orijinal Larry Laffer’ın yeğeni Larry Lovage. Senaryosu Allen Covert tarafından yazılan yapımda, artık bir film stüdyosu sahibi olan Larry Laffer’ın son dönemde işleri hiç iyi gitmemektedir. Bunun sebebi ise rakip stüdyonun, kendi stüdyosu ile ilgili her şeyi önceden öğrenip Laffer’ın işine taş koymasıdır. Larry Laffer bu duruma bir dur demek ve kendi stüdyosundan haber uçuran köstebeği bulmak üzere, o sıralar işsiz olan yeğenini görevlendirir. Çok “Derin” bir hikayesi olmasa da, oyunun belki de en elle tutulur yönü diyebilirim.

Stüdyo içerisindeki köstebeği yakalamak için işe koyulduğunuzda, oyunun ne kadar kötü olduğunu ilk dakikalardan itibaren fark etmeye başlıyorsunuz. Çevre modellemesi anlamında her ne kadar bolca renkli, çizgi film havası yaratılmak istendiyse de, yeterince başarılı olunamamış. Hollywood’un ünlü yapımlarıyla dalga geçilen Bytanic, Beefcake Mountain ve Horror Coffin’deki çevre modellemeleri ise oldukça hoşunuza gidecek türden. İyi olarak çevre modellemeleri karakter modellemeleri yanında mükemmel kalıyor diyebilirim. Karakter dizaynları tam bir felaket. Daha önceki oyunlarda bir bayan karakterle karşılaştığınızda, “Bayan karakter ekrandan kaybolmasın, 10 saniye daha dursun da bakayım” diye düşünürken, LSL: BOB’taki bayan karakterler ortaya çıkınca monitöre bakmak yerine tavana bakmayı tercih ediyorsunuz. Sadece bayan karakterler değil, oyunun ana karakteri Larry Lovage da dahil bütün karakterler “Çok çirkin” olmuş. Bunun yanında karakterlerin üzerlerindeki dokuların zayıflığı ise, yeni nesil konsollar için hazırlanmış böylesine isim yapmış bir oyun için içler acısı diyebilirim.

Leisure Suit Larry: Box Office Bust
"Looney Tunes çizgi filmlerini andıran çevre modellemesi oyunun iyi yönlerinden…"

Mini oyun dev eziyet demek değildir!

Mini oyunlar LSL: BOB’ta da bolca zaman alıyor. Normalde kısa, eğlenceli ve tekrardan uzak olarak planlanmış olan mini oyunlar, yapımın kontrollerinden ve kamera açılarından kaynaklanan sorunlar nedeniyle, yer yer çok zor oluyor ve çok fazla zamandan yiyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×