1/3

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude

Merlinin Kazanı
Merlinin Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Bir kız nasıl tavlanır, en kısa yoldan nasıl eve atılır? Larry anlatıyor...
Platformlar XBox
Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude
  • Yapımcı - Yayıncı VU Games - Sierra
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Macera
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 72
Artılar Başarılı seslendirmeler. Enteresan konu.
Eksiler Tüm kızları tavlamak için yapılanlar hep aynı. Kendini fazla tekrar ediyor. Fazla cinsellik içeriyor.

Cinsel gelişimini tamamlamış her erkeğin beyin kıvrımları arasında dolaşan tek bir düşünce vardır; karşı cins... Sağlıklı bir erkeğin günde ortalama 500 defa karşı cins ile ilgili güzel (!) düşünceleri olduğunu var sayarsak ve bilgisayar oyunlarını oynayan kesimin %90’lık bir kısmını erkeklerin oluşturduğunu biliyorsak, karşı cins ve onları elde etme konusu üzerine yapılmış oyunların piyasada sık sık boy göstermesi gayet doğal olacaktır. Sadece kızlarla tanışmak, onları daha yakından tanımak hatta daha da yakından münasebetlere girmeyi hedefleyen bir karakteri yönettiğimiz Larry oyunları; 80’li yıllardan beri bilgisayar piyasasında saygın bir yere ulaşmıştır. Genelde Monkey Island tarzı oynanışa sahip olan Larry, konusu itibariyle adventure oyunlarına farklı bir bakış açısı getirmişti. Şimdi Larry ile kaldığımız yerden kızların korkulu rüyası olmak üzere devam ediyoruz. Öncelikle konsol için çıkan oyun adventure kimliğini biraz daha arka plana atıp, sadece ilişkiler üzerine yoğunlaşarak, üç boyutlu grafikleri ile de frikik veren kızları daha güzel gösterme amacına hizmet etmek üzere karşımıza dikiliyor.

Hayranlık veren bakışları ile karşı konulmaz cazibeye sahip Larry.

Bilmeyenler için hemen kısa bir Larry profili hazırlayalım. Larry Loveage; dış görünüş olarak hiç ama hiç umut vermeyen bir yapıya sahip olsa da, kendine güveni tam; 1.55 boylarında, koca kafalı, kafif kel ve testesteron hormon seviyesi tavanda olan bir gençtir. Kendine meslek olarak kızları tavlamayı, onlarla yakın ilişkiye girmeyi seçen Larry, gününün büyük bir kısmını av aramakla geçirir. Bulduğu her genç kızı, yaş, boy, ölçü, şekil, güzellik ayırt etmeksizin, tavlamak için yoğun çaba içindedir. Larry için bir kızın tavlanabilir olması için nefes alması ve yürümesi yeterlidir. Elbette Larry bu kadar yoğun kız tavlama seansları sonucunda epey tecrübeli olmuştur. Hiç çekinmeden karşısına çıkana; “Bu gece boş musun?” gibi sorular yönelteceği gibi, en frikik veren kızları izlemekten de kendini alı koyamaz. Kısacası Larry halk arasında “Kadın budalası” olarak tarif edeceğimiz yegâne oyun kahramanıdır.

Aşkın anahtarı, Larry’nin elinde...

Yapısal olarak incelediğimizde Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude, adına tam olarak adventure diyemeyeceğimiz, içine serpiştirilmiş mini oyunlarla sadece eğlence amacı güden bir yapım olarak nitelendirebiliriz. Söylediğimiz gibi amacımız sadece kız tavlamak. Elbette bunun bir sırası var. Öncelikle sosyal ortamlarda dolaşarak kendimize uygun bir kız arıyoruz. (Bu kızları Start tuşuna basıp, “Black Book”u açarak objective bölümünden de görebiliriz.) Bulduğumuz kız bize uygunsa; sol alt köşede bir “dudak” sembolü çıkıyor. A tuşuna basmamızla birlikte dialoğa girişiyoruz.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×