Lenovo’dan kırılmaz, çizilmez tablet

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 8.02.2012 - 14:38
Android tabanlı ThinkPad
Basın bültenidir.

Lenovo tabletin donanım, güvenlik ve sağlamlıkta dizüstü cihazlarından hiçbir farkı yok. Çizilmeyen ve kırılmayan tabletin klavyesi ve özel kalemiyle kullanımı da oldukça kolay. Dinamik teknolojileri Android işletim sistemi ve uygulamalarla bir araya getiren Lenovo ThinkPad Tablet, kullanım kolaylığıyla da rakiplerinden ayrılıyor.  Hem klavye hem de taşıma kılıfı işlevi gören deri kaplı özel folyosu sayesinde cihaz kolayca dizüstü bilgisayara dönüştürülebiliyor. Geniş ve rahat tuşlara sahip klavyesi tabletin yönetimini daha da kolaylaştırıyor.

750 gram ağırlığa ve 10.1 inç ekran boyutuna sahip ThinkPad Tablet'in diğer özelliği ise “Sayısallaştırıcı” kalemi. Ekrana yazılanları sayısallaştırma özelliği sunan bu kalem, tabletin üst kısmında bir yuvada ThinkPad’in özel “kırmızı noktası-trackpoint” ile saklı şekilde duruyor.

Cihazda bulunan tam boy USB, microSD, SD, HDMI ve 3.5mm ses çıkışları mükemmel bir destek sunuyor. Tabletin ön tarafında video haberleşme sağlayan 2 megapiksellik, arka kısmında da video çekimleri için kullanılabilen 5 megapiksellik iki ayrı kamera yer alıyor. Cihazda yer alan çift HD kamera teknolojisi, yüksek çözünürlükte görüntü kalitesiyle video konferans yapılmasına olanak tanıyor.

Lenovo’dan kırılmaz, çizilmez tablet
Hareket halindeyken kullanım kolaylığı ve işlevsellik sunan ThinkPad Tablet’in “Documents to Go” uygulaması sayesinde kullanıcılar, ofis belgelerine kolayca ulaşabiliyor ve değişiklik yapabiliyorlar.

Tablette medya dosyalarını ve belgeleri, paylaşmak artık çok kolay. Sunumlar, cihaz üzerindeki mini HDMI portu ile dış bir monitöre bağlanarak kristal netliğinde görüntüler elde ediliyor. Kullanıcılar, Lenovo’nun kullanımı kolay arayüzüyle tüm sosyal ağ, e-posta ve takvim uyarılarını birleştiren özel “SocialTouch” uygulamasını kullanarak, hem arkadaşları hem de iş ortakları ile anında haberleşebiliyor. NVIDIA Tegra 2, çift çekirdekli 1GHz işlemci kullanan Lenovo ThinkPad Tablet, 1GB RAM ile destekleniyor.

Güvenlikte en üst nokta

178 derece görüş açısına sahip IPS ekran, “Corning Gorilla Glass” özelliği nedeniyle çizilmiyor ve kırılmıyor. Profesyonellere özel güvenlik teknolojileri, 64 GB depolama kapasitesi ve 1 GB RAM ve 9 saate varan pil ömrüyle dikkat çekiyor

ThinkPad Tablet’te bulunan katmanlı veri güvenliğiyle kişisel bilgi ve veriler her zaman güvenle saklanıyor. Bu cihazda aynı zamanda, kimlik hırsızlığına karşı yazılım ve tabletin çalınması ya da kaybolması durumunda devre dışı bırakılmasını sağlayan “Computrace” teknolojisi bulunuyor. Bunlara ek olarak tablette, “Citrix” ile sanal uygulama desteği, “LanDesk”, “Zero Touch Deployment” ve güvenli e-posta desteği “Good Technology” gibi güvenlik teknolojileri de yer alıyor.

Lenovo’dan kırılmaz, çizilmez tablet
Profesyoneller de eğlenir!

ThinkPad Tablet’i sadece bir iş cihazı olarak adlandırmak büyük haksızlık olur. “Android Market”te yer alan binlerce uygulamanın yanı sıra Lenovo App Shop’un uygulamalarının da yer aldığı ThinkPad Tablet, iş ve sosyal hayatı birleştiren özellikleriyle ilgi çekiyor. Lenovo App Shop, müzik, film, kitap, üretim ve sosyal ağ gibi geniş bir yelpaze içerisinde kullanıcılara seçenekler sunuyor.

Lenovo App Shop aynı zamanda kurumsal kullanıcıların tablet bilgisayarı günlük operasyonlarına daha kolay entegre edebilmelerine yardımcı olmak amacıyla kurumsal uygulamaları da destekliyor. Özel kurumsal uygulama mağazasının açılmasına da olanak tanıyan cihaz, ülke, para birimi ve dil bazında da uygulamalar sunuyor.

Lenovo Thinkpad Tablet
Ekran: 10.1 inç 1200×800 piksel multitouch ekran (178 derece görüş açısı)
Ağırlık: 748 gr.
İşlemci: 1Ghz Nvidia Tegra 2 çift çekirdekli işlemci
Hafıza: 16-32-64 GB Dahili Hafıza seçenekleri ( Micro SD ile 32 GB )
Ram: 1GB
Bağlantı: Wi-Fi, Bluetooth, 3G, GPS
Pil ömrü: 9 saate kadar
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2021 16:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
Lenovo’dan kırılmaz, çizilmez tablet

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×