Live Service odaklı Assassin's Creed Infinity geliyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 7.07.2021 - 16:47
Assassin's Creed Infinity kod adlı oyunun Live Service olarak karşımıza çıkacağı, birden fazla zaman içereceği ve sürekli güncelleneceği belirtiliyor.

Ubisoft anlaşılan 2007 yılından beri karşımıza çıkan en önemli serisi için yeni bir yöntem deneyecek çünkü gelen haberlere göre yeni Assassin's Creed Infinity kod adlı yeni proje Live Service olarak yayınlanacak. Ubisoft'un son dönemde Fortnite ve GTA online gibi oyunların yakaladığı başarıdan dolayı bu tarafa yöneleceği ve yeni oyunda yeni bir yönteme baş vuracağı belirtiliyor. Yeni Assassin's Creed oyununda birden fazla tarihi dönemin yer alacağı ve zamanla genişleyerek çevrimiçi bir platforma dönüşeceği gelen haberler arasında. Ubisoft'un bu yeni projesi için Assassin's Creed Infinity kod adını kullandığı da gelen haberler arasında.

Assassin's Creed Infinity sürekli güncellenecek

Bloomberg ve buranın yazarlarından biri olan Jason Schreier'ın haberine göre Ubisoft geliştirmekte olduğu Assassin's Creed Infinity kod adlı oyunun uzun yıllarca oynanacak bir sisteme dönüşmesini planlıyor. Serinin diğer oyunlarının aksine tek bir tarihten ziyade sürekli güncellenecek olan oyunun farklı tarihsel dönemleri içereceği de söyleniyor. Ayrıca bu tarihsel dönemler farklı bir atmosfer ve görünüme sahip olsa da birbirleri ile bağlantılı olacak ve bir nevi oyunun hikayesini devam ettirecek.

Live Service odaklı Assassin's Creed Infinity geliyor

Ubisoft ayrıca Bloomberg'e projenin varlığını doğrulamış durumda. Kaynak verilmese de firma içerisinden bir sözcünün “daha ??uyumlu bir yaklaşım isteyen hayranların beklentilerini aşmak” istediklerini söylediği de belirtilmiş. Bu söylem dışında oyun hakkında daha fazla bilgiye ise yer verilmemiş.

Diğer tarafta Bloomberg'in raporuna göre bu değişikliğin Ubisoft geliştiricileri için şimdiden bazı sorunlara yol açtığını ve bazı ekip üyelerinin uzun yıllar sadece bu projeye odaklanılacağı için oyunun bu değişen yapısından mutsuz olduğunu da söylenmiş. Rapor, Ubisoft Montreal ve Ubisoft Quebec'in Assassin's Creed Infinity için tek bir takımda birleştirildiğini ve Quebec'in bu yeni oyuna liderlik ettiğini işaret ediyor.

Aslında 2007 yılından beri karşımıza çıkan Assassin's Creed için eğer taşlar doğru dizilirse çok iyi bir sistem olma potansiyeli bulunuyor. Açıkçası benim gibi seriden uzun süre öne kopan oyuncuların da yeniden başlaması için itici bir kuvvet olabilir. Ayrıca mekan ve tarih dışında görev ve dinamikler olarak çok büyük yenilikler içermeyen seriyi de böylelikle sürekli güncellenen bir yapıya sokabilir gibi duruyor. Bildiğiniz gibi son olarak GTA 6 için de sürekli güncellenen ve değişen bir harita yapısı olacağına dair haberler ortaya çıkmıştı. Anlaşılan bu tarz örneklere ilerleyen yıllarda daha fazla yer verilecek.

Yorumlar 20
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2021 06:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.07.2021 18:28
Evet arkadaşlar, nihayet bir serinin daha sonu göründü
Mejnun
Mejnun 9.07.2021 19:28
12:29 Öyle de düşünmeye devam et. :D
MK Okuru
MK Okuru 9.07.2021 12:29
12.34 senden çok iyi tanıdığım kesin. Oyun ayrı bir oyun diyorum gelip bana verdiğin cevaba bak. Burdan belli senin bişey bilmediğin
Mejnun
Mejnun 8.07.2021 12:34
08:20 Sen de Ubisoftu tanımıyorsun galiba.
MK Okuru
MK Okuru 8.07.2021 08:20
Daha ne olduğunu bile bllmiyosunnhemen sonu göründü diyorsun. Belki ayrı bir oyun olacak bu ne bliyosunda konuşuyosun acaba??
Mejnun
Mejnun 8.07.2021 02:44
Dener tutmaz…. ve amanın bir de bakmışız Ezio hortlamıştır)))
Kalan Karakter : 300 Gönder
curse
curse 9.07.2021 07:16
İyi en azından kart oyunu nu yapmadılar,yada yaptılar mı?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.07.2021 01:18
Hiçbir CACIK OLMAZ!!!!!
Sende hala soğuyan oyuncular dönebilir diyebiliyorsun.Yahu gerçekten çok kıtsınız.20yıldır aynı pilavı yiyorsunuz bi düşünün ya biraz hayal kurun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.07.2021 20:57
Bundan sonraki Assasin's Creed oyunlarını farklı bir oyun olarak görerek oynarsanız gayet zevkli. Oyunun adını Warrior Creed olarak değiştirirlerse daha iyi. Çünkü Alexios'dan beri Warrior sınıfı savaşçılarını yönetiyoruz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
f8r7t
f8r7t 8.07.2021 18:39
Online bir oyun mu olacak yani? Ne bileyim Division gibi falan..
Kalan Karakter : 300 Gönder
Live Service odaklı Assassin's Creed Infinity geliyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×