Lizard Squad, Lenovo'nun resmi sitesine mi saldırdı?

Lizard Squad, Lenovo'nun resmi sitesine mi saldırdı?

Emin Çıtak
Emin Çıtak 27.02.2015 - 10:22
Saldırı için hedef gösterilen iki kişinin isimleri Lizard Squad ile anılıyor
Ünlü bilgisayar üreticisi Lenovo’nın resmi sitesi dün akşam saatlerinde hack’lendi ve saatlerce kapalı kaldı. Sitenin arka planında High School Musical’in Breaking Free şarkısı çalarken, kullanıcılar garip bir slayt gösterisi izlemek zorunda kaldılar. 16:00 ve 17:30 arası kapalı kalan site ardından normale geri döndü.

Aslında dünyanın her yerinde, her gün belki de binlerce hack olayı yaşanıyor. Lenovo’yu böylesine ilgi çekici kılansa bize oldukça tanıdık bir isim. Hack’lenen sayfanın kaynak kodları açıldığında iki isim dikkatleri hemen üzerine çekti; Ryan King ve Rory Andrew Godfrey.

Lizard Squad üyesi oldukları bilinen ikilinin isimlerinin böyle bir olaya karışması hayli ilgi çekici. Açıkçası olayda ufak bir bit yeniği yok değil. Lizard Squad’ın ilgi alanı dışında bir olay olmasının yanı sıra, bu iki ismin öylece kaynak kodlarında ortaya çıkması biraz fazla aşikar.

Bakalım Lizard Squad saldırıyı gerçekten üstlenecek mi?

Lizard Squad, Lenovo'nun resmi sitesine mi saldırdı?
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2020 15:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×