1/2

Loath Nolder: Labores Solis

Murat Oktay
Murat Oktay 3.06.2010 - 12:31
Türk oyunları birer birer ortaya çıkmaya devam ediyor.

Tamamen Türk gençlerinden oluşan Aedon Games, yakın bir zamanda adventure oyunları Loath Nolder: Labores Solis’in oynanabilir demosunu oyun severlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Oynanabilir demonun çıkmasına 2 ay kadar bir süre kala dursun, Merlin’in Kazanı ekibi olarak demonun henüz tamamlanmamış haline göz atma fırsatı bulduk.

Korku, karanlık ortamlar, çılgınlık, psikolojik baskı ve Lovecraft temalarını bir arada bulunduran Loath Nolder: Labores Solis bir pre-rendered first-person horror adventure olarak karşımıza çıkacak. Klasik adventure öğelerinin dışında, kendine has pek çok özelliğe sahip oyunun ana kahramanı Loath Nolder, orta yaşlarda, zeki, içine kapanık ve paranormal olaylarla ilgilenen eski bir dedektiftir. Olaylar, zengin bir iş adamı olan Clark Field’ın ortadan kaybolmasının ardından kardeşi Jonathan’ın, ağabeyinin bulunması için Loath Nolder’dan yardım istemesiyle başlıyor. Bu andan itibaren kahramanımız, Clark’ın bulunması için uzun ve zorlu bir mücadelenin içine giriyor. 

Demo, kısa bir intronun ardından Loath Nolder’ın ofisinde başlıyor. Daha bu andan itibaren grafikler, kendini hissettiriyor. Oyundaki her mekan gibi Loath Nolder’ın ofisi de oyunun karanlık temasına uygun olarak tasarlanmış. Camdan içeri giren güneş ışınları, objelerden düşen gölgeler oldukça gerçekçi. Yine Aedon Games çalışanlarından aldığımız bilgiye göre, mekanların tasarımları 3D’ye geçmeden önce yoğun araştırmalardan, hatta iç mimar elinden geçmiş. 

Grafiklerde hoşumuza giden bir diğer nokta da işaretçiler oldu. Oyunun kendine has işaretçileri, çeşitli hotspot’lara geldiğinde değişiyor ve aldığı şekle göre ne yapabilip ne yapamayacağımızı rahatça kestiriyoruz. Çoğu adventure oyunlarında önünüze gelen her şeyi cebe atma olayı Loath Nolder: Labores Solis’te kesinlikle yok! Oyunun yapımcıları özellikle bu olaya büyük önem veriyorlar. Bu yüzden de oyuna yeni bir sistem eklemişler. Bu sistem sayesinde merdiven, sandalye gibi büyük ve gerçek hayatta taşımak istemeyeceğiniz objeleri oyunda da envanterinize ekleyemiyorsunuz. Bunun yerine eğer bu obje ile ileride etkileşim içine girilecekse, bunu belirten bir işaretçi ile karşılaşıyorsunuz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×