Loot Box'lara bir darbe daha!

Loot Box'lara bir darbe daha!

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 23.11.2017 - 13:40
Loot Box yasağı her an gerçekleşebilir.

Loot Box tartışmaları devletler tarafından mercek altına alındığından beri, Loot Box sisteminin oyunlarda yasaklanması tartışılmakta. Geçtiğimiz hafta Belçika Oyun Komisyonu'nun başlattığı kumar soruşturması sonucu Loot Box'lar dün resmi olarak kumar kategorisine girmişti. Bunun üzerine Hawaii'nin bölge temsilcisi de oyun firmalarının yırtıcı davranışlarına karşı önlem alınması gerektiğini ve bunu Amerika Birleşik Devletleri'ndeki diğer eyaletlere de sunacağını basın toplantısında açıklamıştı.

Loot Box'lar yasaklanabilir

Şimdi ise Avustralya'da bulunan Victorian Commission for Gambling and Liquor Regulation ( VCGLR ), Loot Box'ların resmi olarak kumar kategorisine girdiğini açıkladı. Victorian yasalarını çiğnediği yönünde yapılan açıklamada, pay to win kullanan oyun firmalarının yırtıcı davranışlar sergilediğini ve gençleri para harcamaya yönelttiğini bu da kumarda olduğu gibi kişiyi daha çok para kullanmaya ittiği için bu kategoriye girdiği belirtildi.

Avustralya'da Loot Box Soruşturması başlatıldı

Legal olarak soruşturma yapılabileceğini belirten VCGLR çalışanlarından Jarrod Wolfe, bu oyun firmalarının Avustralya firması olmadığı için devletin veya mahkemelerin soruşturması gerektiğini belirtti.

Sizce geçtiğimiz haftadan beri artan tansiyonun sonucunda neler olacak?

Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2021 11:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2017 17:25
Alttaki arkadaş çok doğru demiş " uygulama içi satın alımlarda yasaklanmalıdır..."
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2017 17:24
Sevindirici bi haber umarım pay to win de yasaklanır
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2017 21:42
Overwatch ve HOTS'taki lootbox'ların çokta önemli olmadığını düşünüyorum ancak EA işin cıvkını çıkarmış durumda. Oyuna hali hazırda 60-80 dolar gibi bir para yatırdıktan sonra hala oynanışa etki eden şeylerin para ile satılması hoş değil.
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2017 02:11
Aynen öyle, hots ve overwatch da lootbox dan çıkanlar tamamen kozmetik ürünler. Karakterin gücüne etkisi hiç yok. Shard/coin birimiyle de istediğin ürünü para vermeden satın alabiliyorsun. Her skin benim olmalı dersen ya sabah akşam oynayacaksın ya da cüzdanını çıkaracaksın
Kalan Karakter : 300 Gönder
onrbal
onrbal 24.11.2017 19:09
Mobilde oyun oynayamaz olduk, neye el atsak "hızlandır", "elmas al" vb... Taichi Panda Heroes de oyun ekranını göremiyorsun bu tip şeylerin reklamlarından kaynaklı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.11.2017 18:59
benden size tavsiye ps 4 lerinizi satın zengin değilseniz
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×