1/3

Lord of the Rings: Return of the King

Burak Dabak 3.06.2010 - 12:31
Özellikle Pc kullanıcılarının yüzünü güldüren oyun piyasada
Platformlar PC
Lord of the Rings: Return of the King
  • Yapımcı - Yayıncı EA Games - EA Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 80
7 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%83
Artılar Savaş sahneleri, LotR karakterleriyle oynayabilmek, sesler müzikler, film havası
Eksiler Kamera açıları, Save, oynanabilirlik, gereksiz aksiyon ve zorluk

Nedense tutulan filmlerin ardından gecikmeden oyunu gelir. The Lord Of The Rings de geleneği bozmadı ve geciktirmeden ilk oyunu 2002 Ekim ayında The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring'i piyasaya sundu ardından da gecikmeden Aralık ayında da PlayStation2 için The Lord of The Rings: The Two Towers geldi, yaklaşık 1 yıl aradan sonrada PC için The Lord of the Rings: The War of the Ring strateji olarak geldi.. Şimdi de son filmin son oyunu olarak LOTR: The Return of the King’ i geldi, hoş geldi sefa geldi.. İlk oyunu oynayanlar oyunun nasıl bir mantık ile ilerlediğini bilirler. Bu oyunda da pek ders almadıkları hemen anlaşılıyor... EA de hata yapabiliyormuş bunu görmüş olduk. Yani oyun kötü bir oyun...

Oyun Two Towers'ın sonundaki savaşın ortalarında başlıyor. Girişte Gandalf'ın Orc'ların aralarına daldığı ana kadar filmden alıntı görüntülerle başlıyorsunuz, sonra Gandalf atından düşüyor ve birden oyuna girmiş bulunuyorsunuz. İlk başta mantığı anlamak zor, ama ekranda çıkan "Topic" lerle pek zorlanacağınızı sanmıyorum, zaten ilk bölüm olduğundan dolayı karakter çok zor ölüyor. Bu savaşı kazandıktan sonra da esas oyuna giriyorsunuz. Oyun çıkacak olan Return of the King ile paralel olarak ilerliyor yani oyunu oynadıktan sonra filmi de izlemiş gibi oluyorsunuz. Bir de her göreve filmden görüntülerle başlıyor sonra oyuna dönüyorsunuz yani filmde olan aksiyonları siz gerçekleştiriyorsunuz.Oyunu 3. şahıs perspektifinden oynanıyor ve macera-aksiyon karışımı. Filmde iyi tarafta olan hemen hemen bütün karakterleri yönetebiliyorsunuz. Her düşmanı öldürdüğünüzde "Exp. Point" alıyorsunuz ve level atlıyorsunuz, bölüm bittiğinde ise Exp. puanınızın yettiği belirli hareketleri karakterinize öğretiyorsunuz. Her levele özel hareketler koyulmuş yani 2. levelde iken 20. leveldeki hareketleri öğrenemiyorsunuz. Birde her levelde bazı kilitli hareketler var bunları da bölümleri geçtikçe alıyorsunuz.

Macerayı 3 koldan yaşıyorsunuz birincisi Gandalf ile ilerliyorsunuz ikincisinde de Aragorn Gimli Legolas ile üçüncüsünde ise Frodo ve Sam ile oynuyorsunuz diğer karakterler ise bazı bölümlerde sizin yanınızda size yol arkadaşlığı yapıyor, tabi isterseniz bu karakterleri de yönetebilirsiniz.Üçünü de tamamladığınız zaman son göreve geçebiliyorsunuz, sondan bahsetmeyim de atmosfer bozulmasın:). Bir de her karakter F5'e basıca kendi özel hareketini yapıyor güzel olmuş aslında bir de her karakterin Perfect modu var, onda da düşmana en büyük hasarı vererek vuruyorsunuz. Yani bir vuruşta öldürebiliyor yada güzel kombolar yapabiliyorsunuz.