1/2

Lost Planet 2

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Doğanın dengesi değişiyor
Lost Planet: Extreme Condition, önce X360, ardından da PC ve PS3 platformlarında boy göstermişti. Belki o ana kadar gördüğümüz en iyi kar görselleri, bu yapımda yer alıyordu. Hafızasını kaybetmiş bir karakteri yönettiğimiz ilk oyunda, kar korsanlarıyla birlikte zorlu düşmanlara ve dev yaratıklara karşı mücadeleler vermiştik. Sanki yapımın harika finaliyle de yeni bir maceranın kapıları açılıyordu, hatta öyle de oldu diyebiliriz…

Lost Planet 2
"Yapımda yaratıklarla ve diğer gruplardan insanlarla çatışmalara gireceğiz."

Lost Planet 2 (LP2), ilk oyundaki olayların 10 yıl sonrasında başlıyor. E.D.N. III gezegeninde LP1’deki maceranın sonu itibariyle anormal değişiklikler gözlenmişti. Buzul ve karlar erimiş, onların yerini dev ovalar, çöller ve yağmur ormanları almıştır. İlk önemli yenilik olarak bunu gösterebiliriz. Böylece yeni yaşam alanları oluşmuş, yeni doğal kaynaklar keşfedilmeye başlanmıştır. Bu da insanlar arasında kısa sürede büyük bir rekabetin oluşmasına sebep olmaktadır. Tabii ki güç dengeleri aynı değildir. Nevec isimli şirket, termal enerji elde etmek için aşırı güç kullanmaya başlar. Bu durum var olan gerginliği hat safhaya ulaştırır.

Bize katıl

LP2’de takım üzerine odaklı oynanış ön planda olacak. Bu da tek bir karakter üzerine senaryonun olmayacağı anlamına geliyor. Yöneteceğimiz karakterimizin özelliklerini geliştirebileceğiz. Böylece daha hızlı hareket edebilecek, daha güçlü olacağız. Ayrıca daha usta atışlar yaparak düşmanlarımızın üstesinden gelebileceğiz. Yapım, 6 ana bölümden oluşacak ve tek kişilik senaryoyu 4 kişiye kadar sağlanan co-op desteğiyle oynayabileceğiz. Yapımın en güzel yönlerinden bir tanesinin de bu olduğunu söyleyebiliriz.

Lost Planet 2
"Belirtilene göre boss'lar ilk oyuna göre daha büyük ve tehlikeli olacak."

Tamamen gerçek oyunculardan kurulu bir ekiple ilerlemek, yapacağımız boss savaşlarında rahat hareket edebilmemizi sağlayacak. Bir oyuncu, metal bir kalkan oluşturarak koruma sağlarken, o kalkanın arkasından nişan alan diğer oyuncu da güvenli bir şekilde ateş edebilecek.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×