1/6

Lost: Via Domus

Lost: Via Domus

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Esrar perdesi aralanıyor
"Yazı için Murat Sağlam'a teşekkür ederiz."

Bölüm 1: Force Majeure

Oyuna Lost dizisinin fanatiklerinin net bir şekilde hatırlayacağı uçak kazası ile başlıyoruz. Gözlerimizi açtığımızda ormanın içerisindeyiz. Dümdüz koşun ve ağaçta asılı duran cesedin yanına gelin. Hemen sağ tarafından giden yoldan ilerleyip kim olduğunu hatırlayamadığımız bir kadın ile karşılaşıyoruz. Yardım bulmamız gerekli. Sol taraftan biraz daha ilerlediğinizde Kate ile karşılaşacaksınız. Bütün soruları sorun. Size bir şişe su verecek. O sırada “Flashback“ denilen bölüm karşımıza çıkıyor. Flasback bölümlerinde amacımız, size gösterilen parçalanmış fotoğrafı yeniden çekmek. Aslında tam olarak aynı kareyi yakalamasak bile kabul ediyor oyun. Bu yüzden fazla zorlanacağınızı düşünmüyorum. Yinede çekeceğiniz fotoğrafları resimler bölümünde bulabilirsiniz. Kate hostes kızdan su şişesini alırken fotoğrafı çekin. Yalnız yeteri kadar odaklanmış olmaya dikkat edin.( Odaklanmak için sağ ve sol ok tuşlarını kullanıyoruz ) Fotoğrafı çektikten sonra karakterimiz Kate’in bir kaçak olduğunu ve ellerinde kelepçe olduğunu hatırlayacak. Onu uçakta görmüştük. Kısa süren ara demoyu izledikten sonra size doğru gelen hostes kadın ile konuşun ve ardından yeniden bir demo giriyor. Tekrar ormandayız. Kate’e kelepçeleri sorun. Sizinle bir anlaşma yapmak istediğini ve kelepçe meselesinin aranızda kalmasını istediğini söyleyecek. Ardından burada bir köpek olduğunu ve onu takip ederek uçağın düştüğü kıyıya gelebileceğinizi söyleyecek. Köpeği bulun ve sahile gidene dek takip edin. Eğer sizden çok uzaklaşırsa köpeği çağırabilirsiniz.

Sahile geldiğinizde ileriye koşarak Jack’i bulun. Size uçağın yakıt tankını ikinci motora yönlendirmeniz gerektiğini söyleyecek. Hemen enkaza koşun ve panele tıklayın. Burada yapmanız gereken, akımı sol taraftan sağ tarafa doğru götürmek. Fakat bunu yaparken dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü akım sağ tarafa üstünde de görebildiğiniz gibi en fazla 35v olarak geçmek zorunda. Aslında oldukça basit bir bulmaca fakat şöyle açıklayabilirim. Elinizde 6 adet sigorta(fuse) bulunuyor. Bu sigortalardan 2 uçlu olan iki tanesi akımı geçirirken 5v’lık bir kayba uğratıyor. 3 uçlu olan iki tanesi ise 15v, 4 uçlu olan iki tanesi ise 30v’lık bir kayba yol açıyor. Bu şekilde ufak bir hesap yaparak kolayca çözebilirsiniz. Sol tarafa 2 uçlu olanlardan, sağ tarafa ise 4 uçlu olanlardan koyarak bu bulmacayı çözüyoruz. Demo giriyor ve uçağın kanadı düşüyor. Jack ile tanışıyorsunuz. Hafızanızı kaybettiğiniz için isminizi bilmediğinizi söyleyince size hafızanızı tetikleyecek bir şeyler bulmanız gerektiğiniz söyleyecek. Şimdiki hedefimiz kendinize ait bir şeyler bulabilmek. Sol tarafınıza doğru koşun ve yakılan ateşi bulun. Ateşin hemen yanında çantanızı bulacaksınız ve bu sırada gizemli bir yabancı gelerek size saldıracak. Bir kameradan ve fotoğraftan bahsediyor. Fotoğrafı bulacağını ve sizi öldüreceğini söyledikten hemen sonra suratınıza yediğiniz tekme ile ilk bölümü bitiriyoruz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×