1/3

LOTR: The Fellowship of the Ring

Koray Koraç
Koray Koraç 3.06.2010 - 12:31
İşte beklenen tam çözüm geldi.

Maalesef şok oldum , ayrıyeten hayal kırıklığına uğradım, neden mi? Karakterler hiç beklediğim gibi çıkmadı, özellikle Gandalf, romanda ve filmde başta gri giyimli olan Gandalf burada karşımıza beyaz bir elbise ile çıkıyor, şimdi diyceksiniz saçmalıyorsun, eğer romanı ve filmi gördüyseniz bu iki nokta hikayenin kilit noktalarından biri, bunun yanında grafikler de pek hoşuma gitmedi, konu akışı biraz değişmiş, ne diyelim Two Towers inşallah beklediğime değer. Bunlar benim görüşlerim, ortam kızışmasın ben hemen çözüme geçiyorum.

HOBBITON

Oyun kitaptaki ve filmin biraz ilerisinden başlıyor, Gandalf’ın Frodo’ya yüzük hakkında birşeyler anlattığı sahne (taktım Gandalf’ın giysisine), herşey aynen gerçekleşiyor, Sam bizi dinlerken yakalınıyor ve Gandalf ona Frodo’yu hiçbirzaman bırakmamasını söylüyor. Ayrılmadan önce yatakodasından birkaç eşya almanız gerekiyor, anahtarı da aldıktan sonra Bywater’a gitmek için yola koyulun, patikayı takip ederek Bywater’e ulaşın, Bywater’ın diğer karşı tarafında bulunan Lobelia Sackville ile konuşun, sizden Bywater’ın ortasındaki çanı gidip çalmanızı istiycek, gidin ve çana taş atın,geri dönüp Lobelia ile konuşun. Yapmanız gereken Bag End’e gisip diğer yatakodasından yüzüğü almak. Tekrar dışarı çıkın, yüzüğü getirmek için gittiğimizde, sevimli siyah arkdaşlar bizi soracaklar “Nazgül”, introdan sonra gidip tüzüğü verin ve kaçmaya başlayın, niçin mi? dediğimi yapın bana güvenin, küçük tepecikten ve yolun aşağısına kadar devam edin, yoldaki Nazgüllere dikkat edin, Byawater’e geçmek için kullanacağınız köprünün başında bir Nazgül sizi bekloyor olacak, koşun ve tepeceğin arkasına saklanın, Nazgül gelecek sizi aramaya başlıycak, filmi veya romanı okuyanlar bilir napıcaaz taş atıcaaz (mouse 2 tuşu), sese doğru gitmesini bekleyin, “shift” tuşunu basılı tutarak “senaek” öazelliğini kullanarak köprüden geçin. Bywater’da karşınıza çıkna köpeği değnenizle öldürün, doğudan çıkarak Green Hill’e girin, tine köpeğin soyları, kaçın derim, yada yüzüğü kullanın ama tavsiye etmem, temiz kişiliğin azalırken Nazgüllerin de sizi bulmasına kolaylık yapmıi olursunuz. Onları atlattıktan sonra yolda yine Nazgül ile karşılacaksınız, ırmağı takip edip büyük kayanın arkasına saklanın ve geldiğiniz yolungerisine bir taş atın, yine ayni şekilde gizlenerek onu atlatın. Evet nihayet Maggot’s Farm’a gelebildik.

FOREST LABYRINTH

Old Forest’teyiz, Sam, Pippin ve Muntiadoc kayıp, ormanı gezip onları bulmalıyız, yolun etrafından dolanarak ilerleyin, ormandaki örümceklere dikkat edin, buluğunuz bütün mantarları toplamayı unutmayın, grubunuzu tamamlayınca yola devam edin, birazdan Old Man Willows’a kendimizi bulacağız, Sam uyuyacak, diğerleri de kapana kısılacak, ona taş atın, daha sonra eline değnekle vurun, Tom Bomadil gelene kadar bunu yapmayı sürdürün, Tom onu rahatına kavuşturacak, ardından Tom bizden 11 tane “lilies”, bulmamızı isitycek, grupla bütün bir şerkilde harekey edin böylece örümceklere daha rahat karşı koyabilirsiniz. 11adet lilie bulduğunuz zaman Tom bizi evine getirecek, dinlendikten sonra Barrow Down’a doğru yola koyulun. Kurtlara dikkat edin, gece olunca yine arkdaşlar kayboluyor (anlaşmalı bunlar) sizde onları bulmak için hayaletlerle savaşmak zorunda kalacaksınız, onları yenmenin en kolay yolu etraflarında turlar atarak vurkaç tekniği uygulamak, kaybolana kadar bu tekniği devam ettirin (sakın aralarında kalayım demeyin). Yola devam edin, karşınıza Barrow Wright çıkacak, yapmanız gereken Wright’ın arkasında kalan duvara tırmanıp klıcı almak, vurkaç tekniğini uygulayın (nefesine dikkat edin), birazda Tom Bombadil’in mısralarını mırıldanmaya başlıyacağız ve derken Tom geliyor. Herşey yoluna girince Bree kasabasına kadar Tom’u takip edin.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×