1/2

Madden NFL 10

Barış Terun
Barış Terun 3.06.2010 - 12:31
Gösteri devam etmeli!
Platformlar XBox 360
Madden NFL 10
  • Yapımcı - Yayıncı EA Tiburon - EA Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor,Spor
Merlin Puanı 79
34 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%92
Artılar Grafikler, gerçekçilik
Eksiler Yorumcular susturulmalı!
EA Sports’un düşen formuna rağmen, spor oyunlarında halen egemen olduğu yadsınamaz bir gerçek. Madden NFL, bu geleneği sürdüren yapımlardan biri... Amerikan Futbolu, Yeni Kıta’da diğer sporların inanılmaz yükselişine rağmen hala liderlik koltuğunda oturmayı sürdürüyor. Avrupa’da pek rağbet görmeyen sporun oyunu ise yine Avrupa’da bile önemli satış rakamlarına ulaşıyor. Bu şartlar altında; 2004 yılından beri piyasaya sürülen serinin devamının gelmemesi beklenemezdi.

Nereye kadar?

“Her şey iyi güzel de bu Madden ne kardeşim?” diye sorabilirsiniz ve haklı da olursunuz. Fakat Amerikan Futbolu’na meraklıysanız Madden ismi size çok şey ifade ediyordur. Madden NFL serisinin ismi; Amerikan Futbolu Efsanesi, Super Bowl galibi ve ilgi çekici yorumcu John Madden’dan esinlenilmiş. John Madden emekli olmasına, onun üzerine yapılandırılan seri hız kesmiyor.

Madden NFL 10
"Oyunda daha yumuşak grafikler, daha iyi modellemeler ve gerçekçiliğin yanında; oyunculara puan verme sistemi ve istatistikler de geliştirilmiş."

Adeti olduğu üzere Madden NFL serisinin her yeni ürünü birkaç eğlenceli özellik ve yeni oyuncularla dolu bir kapak içerir. Aynı EA’nin diğer yapımları gibi... Madden NFL’de bu konuda geri kalmıyor. İlk yenilik gerçekçiliği önemli oranda arttıran PRO-TAK motoru... PRO-TAK çok daha gerçekçi animasyonlar için geliştirilmiş. Bu teknoloji ile dokuz oyuncu karmaşanın içine dalabiliyor ve hiçbiri diğerinin önüne geçmiyor. Kendinizi televizyonda Amerikan Futbolu izliyor gibi hissediyorsunuz. Bu motor yalnızca oyuncular için tasarlanmamış. PRO-TAK ile taraftarlar karikatür figürü olmaktan çıkıp gerçek taraftarlara benziyorlar.

EA Games ile özdeşleştirilen ürünlerden biri de Sims serisidir. Aslen Maxis’in yaratıcı ekibi tarafından yaratılan Sims’in çarpıcı özelliklerinden biri; hızlandırılıp-yavaşlatılabilen zaman motorudur. Madden NFL 10’da da bu motor kullanılıyor. Oyunun çok kızıştığı anlarda zaman ağırlaştırılabiliyor ve temponun düştüğü zamanlarda hızlandırılabiliyor.

Değişen noktalar…

NBA Serisinden farklı olarak, Madden NFL 10’da menajerlik oyunlarına benzer bir yapı kullanılıyor. Aynı Football Manager’da olduğu gibi oyuncularınız yaşlanıyor, gelişiyor hatta geriliyor. Eğer oyuncuyu layığıyla kontrol edemezseniz, sezonun bitiminde yeteneklerinin azaldığını görüyorsunuz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×