Mafia 2, Saygın mafya ailesi E3'te

Sami Türk
Sami Türk 12.07.2010 - 16:53
Mafia 2, Saygın mafya ailesi E3'te


Don silahını doldurdu - ve tabiî ki gazeteciler de “reddedilemeyecek” bu davete memnuniyetle katıldılar. Los Angeles’te 2K Games mafya senaryolu aksiyon oyunundan yeni sahneleri takdim etti.

“Nerelisin?” “Sicilyalı”. Kısa bir ara. “Seni sokaklara düşüren nedir?” “Mussolini”. Bu derece iyi sınıf diyaloglar bilgisayar oyunlarında artık istisna. Yukarıdaki alıntılar Mafia 2’den ve E3’te, 2K Games aksiyon oyununun en yeni versiyonunu gösterirken ziyaretçilerin kulaklarını dolduruyordu. Ana figür Vito Scarletta, Avrupa’daki savaş öncesi (2. Dünya Savaşı olsa gerek) ABD’deki kurgu şehir Empire Bay’a firar eder ve meteliksizdir. Para ve güce ulaşmak için, mahalli mafya klanına katılır ve verilen görevleri yapar.

Yapımcılar Los Angeles’teki fuarda, Vito’nun arakadaşlarıyla “Fatman” (yağ tulumu) avına çıktıkları bir görevi gösterdiler. Bu, bir şnaps (sert bir Alman içkisi) imalathanesinin müdürünün lakabıdır ve adam haraç ödememektedir. Böylece Vito elemanlarını toplar ve ihtiyar adamı dostça “ikna ederler”. Arabayla - tabiî ki külüstür bir taneyle - Empire Bay içinden Fatman’a gidilir. Orda bir tuzak kurup ardından başlattıkları kelle avında mahzene kadar çarpışırlar. Bu esnada yaman bir gürültü vardır ve skriptlenmiş bir çok detay da atmosferin film gibi olmasını sağlar. Ta ki hepsi Fatman’ın önüne çıkıncaya kadar... sonra da birkaç sürpriz gerçekleşir.

Mafia 2, GTA 4 gibi açık dünyalı bir oyun ve takribi 10 kilometrekare sahaya yayılmış. Fakat hikaye rakibinden çok daha büyük bir rol oynuyor ve yaklaşık on yıla ve birçok farklı bölüme uzatılmış. Şu anki duruma göre Mafia 2, 2010 başında Windows PC, Playstation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkacak.

KAYNAK
Mafia 2, Saygın mafya ailesi E3'te
golem.de

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2023 03:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mafia 2, Saygın mafya ailesi E3'te

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×