Mafia

Erce Güven
Erce Güven 3.06.2010 - 12:31
Oyunda aklınıza takılan soruları cevapladık.

Önemli ipuçları;

 • Aracınıza bindiğinizde MUTLAKA silahınızı kaldırın. Yoksa basit bir hız cezası için aracınızdan indiğinizde kendinizi polise silah çekmiş durumda bulursunuz.
 • Bu oyunda GTA3 de olduğu gibi istediğiniz arabanın yanına gidip ona binemiyorsunuz. Sadece her bölümün başında Ralphy’nin size kilidini açmayı öğrettiği arabaları alabiliyorsunuz. (Park edilmiş araçlar için geçerlidir)
 • Eğer hızınız yüzünden trafik polisleri araçla peşinize düşerlerse durumunuza göre (yani önemli bir görevde olup olmadığınıza göre) sağa çekip çekmemeye karar verebilirsiniz. Diyelim ki çok zorlu bir çatışmadan çıktınız ve bölümü bitirmek için sadece Salieri Bar’a gitmeniz gerekiyor. Bu durumda hiç riske girmeyin ve arabanızı sağa çekip ufak bir cezayla polis illetinden kurtulun.
 • Korna çalmak çoğu oyunda ufak ve işlevsiz bir ayrıntı olsa da bu oyunda hızlı takip sahnelerinde hayatınızı tüm oyun boyunca birçok kez kurtaracak. Korna çalmak o kadar etkili ki bazen araçlar önünüzden çekilmek için refüjlere bile tırmanabiliyorlar :)
 • Bir çatışmaya girdiğinizde karşınızdakiler normal tabanca kullanıyorlarsa unutmamanız gereken şey silahlarının genellikle 6, en fazla 7 kurşun alabildiğidir. Bunu unutmaz ve zamanlamanızı iyi yapabilirseniz çoğu çatışmadan bir sıyrık bile almadan kurtulabilirsiniz.
 • Oyunda silaha ihtiyacınız olduğunda bu ihtiyacınızı Vincenzo’dan karşılayabilirsiniz. Ama unutmayın ki onun verdiği silahlarla yetinmek zorundasınız, seçim hakkınız yok.
 • Oyunda araç ihtiyacınızı Ralphy gideriyor. Her bölümün başında size yeni bir arabanın kilidinin nasıl açılacağını gösteriyor. Size tavsiyem ilerleyen bölümlerde özellikle aracın hızlanmasına dikkat ederek bir araba belirlemeniz ve daha iyisi gelmedikçe tüm görevlerde bu aracı kullanmanız.
 • Şehir dışına çıktığınızda “Nereye gitmeliyim?” siye düşünmeyin. Çünkü tüm şehir dışı yolları tek yön ve tek bir yere gidiyorlar.

Bilmeniz gerekenler;

 • Size tavsiyem bir adadan diğerine geçerken haritanın en altındaki köprüyü kullanmamanız. Özellikle sizi takip eden birileri varsa bu köprü hiç kullanışlı olmuyor. Bunun sebebi, günün belirli saatlerinde köprünün kapanıp, deniz trafiğine açılıyor olması.
 • Genellikle köprü girişlerinde bulunan dik rampalara geldiğinizde ve aceleniz varsa (takip gibi) vitesi manual’e alın ve bir vites düşürün. Böylece hızlanmaya devam edecek veya en azından yavaşlamayacaksınız.
 • Takip sahnelerinde peşinizdeki araç %90 sizin solunuza girmeye çalışıyor. “Kuyruktan Kurtul” bölümlerinde en etkili yöntem, radarınızı takip ederek sizin solunuzdan ve karşı yönden gelen bir araca mümkün olduğunca yakınlaşmanız. Bu sayede peşinizdekiler karşı yönden gelen araçla güzel bir şekilde çarpışıyorlar. Ama unutmayın en etkili çarpışma ağır ağır raylarında ilerleyen komacan bir tramvay ile oluyor :)
 • Bölüm içerisinde çaldığınız arabalar garajınıza eklenir.
 • Arada sırada Ralphy’e gidip garajınızdaki gereksiz araçları temizlerseniz, kullanmadığınız araçların boşu boşuna garajınızı işgal etmesini önlemiş olursunuz.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2021 08:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mafia

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×