Mafia: Definitive Edition için 15 dakikalık video yayınlandı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 22.07.2020 - 10:12
Hayal kırıklığı yaratan 2. ve 3. oyundan sonra gözlerin çevrildiği Mafia: Definitive Edition sürümü için neredeyse 15 dakika uzunluğunda bir video yayınlandı.

Mafia: Definitive Edition sürümü için neredeyse 15 dakika uzunluğunda olan saf bir oynanış videosu yayınlandı. Firma geçtiğimiz günlerde oyunun ertelenme haberini paylaşmış ve kısa bir teaser ile birlikte bu oynanış videosunu işaret etmişti. Belirtilen tarihin gelmesi ile birlikte oynanış videosu da yayınlandı.

Mafia: Definitive Edition grafikleri ne kadar değişti?

Mafia Trilogy paketi her ne kadar heyecan yaratmış olsa da bu heyecanın en büyük pay sahibi kesinlikle Mafia: Definitive Edition oyununa ait. Serinin belki de en sevilen oyununun yenilenmiş sürümü Mafia: Definitive Edition ise klasik bir ramaster sürüm değil. 2. ve 3. oyunun aksine ilk oyun tamamen elden geçirilmiş bir şekilde oyuncular ile buluşacak.

Zaten oynanış videosuna baktığımızda da henüz ilk saniyelerde bu duruma dikkat çekildiğini görüyoruz. 2002 yılında çıkan oyunun görüntüleri ile birlikte Mafia: Definitive Edition sürümünün görüntüleri karşılaştırılmış. Grafiklerin yanı sıra karakter hareketleri, animasyonları konusunda da büyük bir ilerleme söz konusu. Yenilenen bu sürümde grafikler dışında yaşanan olaylar ve seslendirme gibi önemli etkenlerin de değiştirildiğini görüyoruz. En basitinden Tommy'nin beklediği sahnede karakterin kahve içtiği ve farklı bir duruş sergilediği de göze çarpıyor.

 Mafia hakkında:

Sıfırdan başlayıp organize suçun Yasak çağında Mafya'da rütbenizi yükseltin. Mafyayla kasıtsızca yaşadığı bir olay nedeniyle Tommy Angelo, istemeden suç dünyasına dahil olur. Önce Salieri'ye katılmaktan rahatsızlık duysa da zaman geçtikçe ödüller görmezden gelinemeyecek büyür.

Yorumlar 35
MK Okuru
MK Okuru 20.10.2021 16:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.07.2020 18:16
Yahu üçüncü oyunun kötü olmasının sebebi senaryo ve motivasyonu olmayan karakterlerdi. Mafia oyunundan ziyade kişisel intikam peşinde koşan bir adamın hikayesiydi.
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2020 21:35
Oyunun kötü olmasının sebebi tekrar eden, gereksiz görevler ve buglar değil de, tek iyi noktası olan hikaye ve karakterler ha? Hayır değil :) Bu göreceli değil, bu öznel değil.
Kalan Karakter : 300 Gönder
System32
System32 23.07.2020 19:18
Mafia serisinin ilk oyunu benim icin cok özeldir kendime ait ilk bilgisayarimda oynadigim ilk oyunlardan biridir. Hal böyleyken ilk oyundaki karakterlerden sonra remake sonrası değişen karakterlere ısınamayacak gibi hissediyorum. Seslendirmeyi yapamazsiniz anlarim bari karaktet modellemelerini ayni tasarlasaydiniz keşke. Şimdi Paulie bizim ilk oyunda ki Pauile mi ? Burada açıkçası daha genç duruyor ve daha toy gibi. İlk oyunda daha acimasiz ve daha vurdum duymaz bir karakterdi. Mesela gameplayde gösterilen çiftlikte Tommy'nin vurduğu adamların polis olduğu anlaşılınca bildiğimiz Paulie hiç tedirginlik hissetmez cesetlerine birer kurşun daha sıkardı. Hikayeye sadık kalınmış ama karakterlere sadık kalınmamış gibi duruyor. Gameplaye gelecek olursak gercekten sabirsizlaniyorum ama 3. oyunun mekanikleri 1. oyun gibi agir işleyen bir oyunda tutarmi bunu hep birlikte göreceğiz sanirim. Beklemeye devam
Rangris01
Rangris01 24.07.2020 20:18
Aslında çokta kötü bir oyun değil be dost. Bariz bir şekilde çok fazla aceleye getirmişler, geliştirme sürecinde sıkıntılar yaşadığı apaçık ortada. ''Shooter'' mekanikleri çok başarılı olduğu için, oynarken keyif veriyor fakat, copy-paste yapısı yüzünden , bir yerden sonra çekilmez bir hal alıyor.
System32
System32 24.07.2020 12:18
@Rangris01 serinin 3. oyunundan o kadar nefret etmişim ki mekaniklerinden bile çekinir oldum :) göze gayet hoş geliyor ama oynamadan yorum yapmak yanlış olur
Rangris01
Rangris01 23.07.2020 20:49
Mafia 1'i hepimiz severiz dostum fakat, birinci oyunun mekanikleri tam bir işkenceydi. İçlerinde mekaniksel olarak, en iyisi Mafia 3 olduğu için gönlüm rahat. Bir de adam akıllı görev dizayn etmişlerse, harika olacak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.07.2020 16:37
Çok iyi gözküyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.07.2020 15:11
2 ve 3 ü milleti kazıklamak için mi çıkarmışlar, 1 harika görünüyor!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.07.2020 01:56
2k değilde bu oyun rockstarda olsa çita farklı olurdu gerçi çıksa ne olur bu ülkede oyun almak ps4 yenilemek gibi bir şey 500 tl oyunmu olur ya ülkedeki mutsuzluk niye dewam ediyo anlamış olduk
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mafia: Definitive Edition için 15 dakikalık video yayınlandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×