1/2

Mafia

Ahmet Can Tanyeri
Ahmet Can Tanyeri 3.06.2010 - 12:31
Mafia, Mafia, Mafia o kadar büyütülen oyunun çıkması hayli uzun sürdü ama sonunda çıktı. İnsan o resimleri ve videoları izledikçe hayli merkalanıyor. İçinden almak geliyor.

Mafia, Mafia, Mafia o kadar büyütülen oyunun çıkması hayli uzun sürdü ama sonunda çıktı. İnsan o resimleri ve videoları izledikçe hayli merkalanıyor. İçinden almak geliyor J . Aldım inceledim üzerine yazdım çizdim ve bu yazıyı yazdım. Oyunun kutusunu açtıktan sonra yaptığım ilk şey yüklemekti. Oyunun yüklemesi gerçekten çok uzun sürüyor. O hevesle biligisayarınızın başına oturup sonuna kadar beklediğinizde sıkıntıdan ölüyorusunuz J. Oyun 3 CD den oluşuyor. 

Oyunu açtıktan sonra önünüze menü geliyor. Fontta gizemli bir oda var. Ön tarafta ise klasik bir menü var. New Game, Load Game, Free Ride ve Options gibi seçenekler var. Bu menüdeki en ilginç şey ise Araba Ansiklopedisi diye adlandırabileceğimiz bir bölüm var. Yapımcılar sanki bu bölümle ne kadar araba çizip uğrdaştık hepsi de ne güzel gibi bir şey ima ediyorlar. Haklarını vermek gerek ki gerçekten bir sürü araba var. Arabalara yaklaşıp uzaklaşabiliyorsunuz. Ama yinede sanki spotlu bir galeri havası verilmeye çalışılmış gibi arabalar fazla parlıyor.

Oyunun konusuna gelince oyun Amerika’da 1930 da geçiyor. Arabalar, insanlar, yollar, apartmanlardan tutun elektrik direğine kadar hatta müziğine kadar o zamandasınız. Arabalar beni tatmin etmedi gerçekten çok yavaş ve sıkıcı gibi geldi. Gerçi zamanına göre düşünürsek gerçekci olduğu söylenebilir. Adından da anlaşılcağı gibi oyun klasik mafia ailelerini anlatıyor. Başta bir restorana giriyoruz ve bir detektif le konuşmaya başlıyoruz. Ondan bizi bu işten kurtarmasınız idtiyoruz. O da bana herşeyi anlat diyor.Ona hikayemizi anlattıkça yavaş yavaş oyun gelişiyor. İlk konuşma bittiğinde eski zamana dönüyor oyun ve taksimizi kenara çekip dinlenirken iki mafya ailesi arasında araba ile kapışma oluyor. Kapışma diyince kıran kırana oluoyor ama 50 km ile falan J. Kaçan taraf sana yakın bir yerde kaza yapınca seni görüyorlar ve de arkadakileri atlatmamızı istiyorlar. Arayı adamları tatmin edecek kadar açınca dideceğimiz yei söylüyorlar. Dedikleri yaere gidince sana ödül veriyorlar ve iş teklifinde bulunuyorlar. Sen de ilk başta istemiyorsun ama diğer mafyanın adamları senden intikam almaya çalışınca fikir değiştiriyorsun ve de görevlere başlıyorsun.

Oyunun GTA dan farlılıkları var. Mesela kafana göre adam alıp bırakamıyorsun. Bazı bölümlerde belli adamları yerine götürmen, suikast yapman, araba çalman, adam kaçırman ve ya bir yeri bombalaman gereke biliyor.Hatta bir bölümde yarışlara katılıyorsunuz. 

Aslında oyun çok sarıcı yani bölüm yüklenirken çıkcan resimler, demolar sizi resmen gaza getiriyor.Kontolleri de çok kolay zaten kendiniz kontrolleri ayarlıyabiliyorsunuz. Oyunda iki grup kantrol var araba için ve de action için. 

Oyunun yapay zekası gerçekten bir rezalet. Bu oyunu bu kadar büyütecekseniz biraz dikkat edin yani. Sizi vurmaya çalışan elemanlar gerçektan çok zorlanıyorlar. Bizi takip eden araçlar sağ sol yaptınızmı sapıtıyorlar. Trafikteki araçlar yeşilde durmaya başlıyorlar. İnanılmaz rezilllikler var.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×