1/2

Mage Knight Apocalypse

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Fantastik bir diyarda kıyamete engel olmak.
Diablo kelimesi çoğu kişi için neler ifade ediyordur. Her iki oyunu ile bu seri, bir fenomen bir kült halini aldı. Aksiyona girip de karakter geliştirdiğimiz, kullanabileceğiniz eşyaların çokluğuyla ön plana çıkan, kısacası Hack’n Slash’in babası Diablo’dur. Piyasaya bir çok onun taklidi çıktı, ama bir çoğu firmaların elinde patladı. Her zaman taklit etmek işe yaramaz, içine yaratıcılık ve kendinden bir şeyler katmak gerekir. Diablo’nun akımında ilerleyen ve kaliteli olan yapımlarda çıktı çıkmadı değil. Diablo kadar efsane olan, Tekken serisinden tanıdığımız Namco’da, PC’lere oldukça aksiyon dolu bir oyunla giriş yapmak istiyor. Öyle ki Mage Knight Apocalypse’nin yayıncılığını üstlendi, iyi bir başarı ve kazanç bekliyor.

Kıyamet yakın

Oyunumuzun adı Mage Knight Apocalypse ve kendine ait fantastik bir dünyada geçiyor. Lanetlerde büyük bir kıyametten ve şeytanın ordularından söz edilmektedir. Bu kötülüğü durdurmak için beş tane gardiyan vardır. Gardiyanlar lanete güvenerek ülkeye yayılan kötülük salgınının kalbini aramaktadırlar ve onu ne pahasına olursa olsun, durduracaklardır. Bu savaşçılardan birini seçiyoruz ve maceraya başlıyoruz. Fakat karşımızda hayal edilemeyecek kadar güçlü ve yıkıcı bir yaratık var. Bu yaratık Apocalypse Dragon olarak çağırılıyor. Aslında kendisi 5 başlı bir ejderha ve yanında koca bir orduya sahip.

Mage Knight Apocalypse, aksiyona dayalı bir oyun olacak. Yapacağımız düşman öldürüp, yeteneklerimizi geliştirmek olacak. İlk önceleri bu özellik sıradan gelse de, Mage Knight kendine özgü yapısı ile bunu bizlere sunacak. Oyun içinde kullanabileceğimiz 5 farklı karakter bulunuyor. Janos Freeborn isimli silahlar üstüne uzman bir Dwarf, Vampir Necromancer olan Kithana of Uhlrik, Troll, Draconum ve Amazon karakterleri yer alıyor. Her karakterin kendine ait üç farklı yeteneği ve hikayesi bulunuyor. Mesela Kithana karakteri aslında bir Elf olmasına rağmen Necropolis şehrinde, Necromancer sanatı üzerine eğitim almış. Necromantic, Physical ve Vampiric olmak üzere üç farklı gücü bulunuyor. Zombi ve Golem yaratma, ayrıca ölüleri yardıma çağırma gibi özellikleri var. Vampiric özelliği sayesinde son derece hızlı ve sessiz olabiliyor. Büyüleyici bakışları ile düşmanları dondurabiliyor ve öteki dünyayı görebiliyor. Dwarf karakteri silahlar ve bombalar konusunda uzman, ayrıca fizik olarak da dayanıklı. Etrafı havaya uçurabiliyor, bubi tuzakları kurabiliyor.

Kullamına göre yetenek

Her sınıfın kendine ait yetenekleri olduğu gibi, oyuna başlarken bunlardan birini seçeceğiz. Sonradan kullandığımız silah veya saldırıya göre diğer yeteneklerimiz de açılacak. Mesela Amazon karakteri ile oyuna başladık diyelim. Yakın dövüşü seçip, Bear Stance gücü ile oyuna başlıyoruz. Yakın dövüşte kılıç ile düşmanlarımız ile savaştıkça bu yeteneğimiz de gelişecek. Fakat daha ileri de mızrak veya ok ile saldırılara başladığımız zaman, kapalı olan Eagle Stance yeteneğimiz açılacak. Eagle ile daha uzak mesafelere ok atacağız ve vuruş gücümüz de artacak. Ayrıca yeteneklerimizi kombine ederek, çeşitli kombolar ve ataklar yapma imkanımız olacak.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×