Man of Steel izledik!

Man of Steel izledik!

Ceyda Doğan
Ceyda Doğan 14.06.2013 - 10:23
Yeni Superman'i gördük
Warner Bros.'un düzenlediği Man of Steel ön gösterimi, 13 Haziran akşamı gerçekleşti. Biz de Merlin'in Kazanı ekibi olarak yerlerimizi aldık. Film hakkında ve tabi ki ön gösterimin bize sunduğu renkli dakikaları size aktarma görevini ben üstlendim.

Man of Steel lakabıyla Clark Kent yani Superman, dünyaya başladığı yolculuk bambaşka gerçekleşiyor. Film ve ön gösterim hakkında yapacağım eleştiriler elbet olacaktır. Man of Steel, tamamen aksiyon üzerine odaklanmış bir film. Hani evde rahat rahat izleyeyim diyecekseniz, bu düşünceden sıyrılın. Evinizde iyi bir ses sistemi varsa, Man of Steel sizi aksiyon bakımından doyuracaktır.

Cinemaximum Trump AVM
'de 21:00'da başlayan film, 2 saat 20 dakika sürdü. Genel olarak Superman filmlerinin (bana göre), en başarılı olanı kesinlikle 1978 yapımlı Superman filmiydi. Christopher Nolan'ın Dark Knight üzerindeki başarısını hepimiz biliyoruz. Özellikle o karanlık hikayeyi, Joker'in korkunç ve bir o kadar da hayranlık uyandıran gülüşü, başka hangi Batman serisinde yansıtıldı bilmiyorum. Hoş Joker dendiğinde, insanın aklına Christopher Nolan'ın yarattığı Joker geliyor. Daha iyileri de olmuştur elbette, ancak benim gözümdeki en başarılı Joker'lerden biriydi. Aslında ilk Batman filmiyle, sonraları arasında kıyaslama yapılmamalı. Hikaye bakımından istediğimiz kadar eleştirebiliyoruz ancak söz konusu teknoloji olduğunda, işler biraz değişiyor. Neden Dark Knight Rises'dan bahsettim biliyor musunuz? Çünkü Man of Steel'de muhtemelen bu tarz bir hikaye bekleyenler olacak. Ancak Zack Snyder keşke bir Watchmen havasında film yapsaymış. O zaman mükemmel bir film olarak karşımıza çıkarmış.


Kısacası Man of Steel ne bir Christopher Nolan, ne de bir Zack Snyder filmi olmuş. Beklentilerimi çok yüksek tutsam bile, biraz daha iyi olabilirdi demekten kendimi alıkoyamıyorum. Zaten oldum olası 3D filmlerden hoşlanmadım. Ancak söz konusu Superman ve Batman olduğunda, her film ve her çizgi roman beni çekiyor. Ancak benim için her zaman önemli olan, hikayenin yansıtılışı oluyor. Man of Steel'i kesinlikle beğeneceksiniz, bazı artı ve eksileri tabi ki var. Kiminiz fazla aksiyondan şikayet edecksiniz, kiminiz bunu beğeneceksiniz. Bu arada filmi çok dikkatli izlemenizi öneriyorum. Çok ince göndermeler var.

İtiraf etmeliyim ki, bugüne kadar gördüğüm en başarılı Superman kostumu bu filmde yapılmış. Aslında kostümün başka bir hikayesi var, ancak bunu filmi izleyip öğrenmenizden yanayım.

Warner Bros.'a bize bu güzel geceyi yaşattığı için çok teşekkür ediyoruz. Görünen o ki, ikinci bir Man of Steel için şimdiden hazırlıklı olmamız gerekiyor. Zira benim tahminim ikinci Man of Steel, aksiyondan çok hikayeye yer verecek.
Yorumlar 50
MK Okuru
MK Okuru 29.11.2020 19:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×